Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

12 квітня українські скаути відзначили 111-у річницю з Дня першої Пластової Присяги.

2 квітня 1912 року – День прийняття першої Присяги (історична подія відбулася в Академічній Гімназії у Львові) вважається офіційною датою заснування скаутського руху “Пласт” в Україні.

На теперішній час пластовий рух нараховує понад 120 пластових осередків у 22 областях, близько 10 тисяч учасників. Найбільші з них на Львівщині та Івано-Франківщині. Ще 3 тисячі – в українських діаспорах у Австралії, Аргентині, Канаді, Великобританії, Німеччині та США.

Четверту річницю від дня створення відзначає 12 квітня Станиця «Битків» Національної скаутської організації “Пласт”, яка була створена в селищі Битків 12 квітня 2019 року та складалася на той час всього з трьох учасників та виховника, яким став засновник організації Дмитро Андрусяк. З жовтня 2022 року Станиця “Битків” НСОУ “Пласт” функціонує при Битківському сільському будинку культури.

Пластуни та пластунки Станиці “Битків” постійно беруть участь в патріотичних заходах та акціях, які проходять в Пасічнянській громаді, теренових іграх, вишколах, фестивалях, міжстаничних зустрічах, екскурсіях, мандрівках, марш-кидках в гірській місцевості. Напередодні Різдва Христового українські скаути, пластуни станиці “Битків” завітали на сесію Пасічнянської сільської ради територіальної громади. Вони принесли Вифлеємський вогонь миру, аби поділитися ним із депутатським корпусом та керівництвом громади.

В березні 2023 року Битківською Станицею НСОУ “Пласт” проводився тиждень відкритих дверей для бажаючих приєднатися до Національної скаутської організації України «Пласт», впродовж якого до «Пласту» долучилися 24 нових учасники. Така кількість юнаків та юначок, які зголосилися приєднатися до скаутської організації, яскраво свідчить про те, що громаді потрібна патріотична організація, яка займається діяльністю, спрямованою на виховання підростаючого покоління. На теперішній час Станиця «Битків» налічує 40 пластунів та пластунок.

«За чотири роки виконав всі вимоги для того, щоб стати дійсним членом патріотичної організації “Пласт”, а також пишаюся тим, що вдалося створити пластовий осередок – Станиця “Битків”.

Я пишаюся тим, що хоч нас не так багато, але ми є, ми продовжуємо свою пластову справу, ми тримаємось не зважаючи на труднощі» – наголосив у вітальному слові до битківських пластунів керівник та виховник Станиці”Битків” Дмитро Андрусяк.

Юні скаути з селища Битків щиро вдячні за підтримку у розвитку Битківської станиці НСОУ “Пласт” Пасічнянському сільському голові Андрію Гунді (Пласт-приятелю станиці “Битків”), та відділу культури Пасічнянської сільської ради.