Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

22 січня – День Соборності України

22 січня наша країна відзначає величне національне свято – День Соборності України. У цей день в 1919 році, на Софійській площі в Києві, директорія Української Народної Республіки урочисто проголосила Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. Перед цією значною подією в історії України, 22 січня 1918 року відбулося підписання IV універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Сьогодні ідея соборності постає з новою силою перед сучасним поколінням. Ми схиляємо голови перед нашими захисниками, які відстоюють територіальну цілісність та суверенітет нашої держави в районі проведення Операції об’єднаних сил на Сході країни. Вони так само, як і їхні прадіди багато років тому, відстоюють незалежність України. Тож пам’ятаймо та шануймо наших Героїв!

В День Соборності України бажаємо всім миру, добробуту, щедрої долі, злагоди і глибокої віри у щасливе та краще майбутнє єдиної, соборної, незалежної України! Слава Україні! Героям слава!