В селі Зелена освятили пам’ятну дошку загиблому Герою Василю Шпинті
8 листопада 2022 року, в день Святого Великомученика Димитрія, в селі Зелена Пасічнянської територіальної громади освятили пам’ятну дошку захиснику України, військовослужбовцю Збройних Сил України Василю Михайловичу Шпинті.
Василь Михайлович Шпинта народився 27 травня 1993 року в с. Зелена Надвірнянського району. Навчався в Зеленській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Після закіінчення дев’яти класів продовжив навчання в Богородчанському професійно-будівельному ліцеї, після закінчення якого працював в Надвірнянському кар’єрі зварювальником, електриком, водієм- оператором великогабаритного самоскида. 6 березня 2022 року Василь Шпинта добровольцем відправився захищати рідну землю від російської окупації. Був водієм 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша Збройних Сил України. 7 квітня 2022 року, захищаючи Україну, загинув від мінно-вибухового поранення в селі Павлівка Вугледарського району Донецької області. Похований на цвинтарі села Зелена.
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/p1150434-713x1024.jpg)
Перед посвяченням пам’ятної дошки, яка встановлена на фасаді будівлі Зеленського ліцею, де навчався загиблий Герой, протопресвітер Пнівського протопресвітеріату Коломийської єпархії УГКЦ отець-мітрат Богдан Михайлина та настоятель церкви «Святого Великомученика Дмитрія» с. Зелена о. Володимир Андрусяк спільно відслужили заупокійний молебень за загиблим Василем.
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/p1150438-1024x768.jpg)
Освятив пам’ятну дошку отець-декан Богдан Михайлина.
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/p1150444-1024x768.jpg)
«Ми можемо багато роздумувати над життям, яке проживав покійний Василь. Але він захистив нас. І ми чуємо той відклик «Хто як не я» який він виконав. І ми повинні кожного разу з гордістю йти попри пам’ятний знак і пам’ятати, що нас хтось захищає, нам хтось бажає добра, пам’ятати покійного Василя у своїх молитвах, і завжди біля пам’ятної дошки змовити «Отче наш» і «Богородице Діво» за упокій його душі»- наголосив у своєму зверненні до присутніх отець-мітрат.
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/p1150447-1024x768.jpg)
Вшанувати пам’ять загиблого Героя прийшли рідні, односельчани, друзі та знайомі покійного Василя, керівники Пасічнянської територіальної громади, учні та вчителі Зеленського ліцею, в якому навчався Василь Шпинта.
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/p1150439-1024x768.jpg)
У пам’яті друзів та односельців загиблий Герой Василь Шпинта назавжди залишиться щирим та відданим патріотом своєї землі.