Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Храмове свято Святої Параскеви в селі Пасічна вперше відбулося в новозбудованому храмі.

.

В 2012 році в селі Пасічна, з ініціативи отця Олексія Гуляка з Божою поміччю, розпочалось будівництво нової церкви «Святої Параскеви». І рівно через десять років з початку будівництва Божого Храму, 30 жовтня 2022 року в новозбудованій церкві «Святої Параскеви», з благословення правлячого Архиєрея Коломийської єпархії УГКЦ, Кир Василія Івасюка, вперше відбулося храмове свято Святої Преподобної Параскеви Сербської, яку жителі села Пасічна вибрали як покровительку Божого Храму.

Розпочалось храмове свято з окроплення новозбудованого храму свяченою водою, яке здійснили протопресвітер Пнівського протопресвітеріату Коломийської єпархії УГКЦ отець – мітрат Богдан Михайлина, та настоятель церкви «Святої Параскеви» отець Олексій Гуляк.

Урочисту Свята Літургію очолив отець – мітрат Богдан Михайлина, якому співслужили священнослужителі Пнівського та Надвірнянського деканатів.

Під час Служби Божої, яку молитовно супроводжував молодіжний церковний хор, численні віряни разом з духовенством молилися за Перемогу над ворогом, за мир в Україні та українських воїнів.

Під час проповіді отець-декан Богдан Михайлина ознайомив всіх присутніх на храмовому святі з найбільш значущими моментами з життя Святої Преподобної Параскеви Сербської, чиє самітницьке життя, її молитви та любов до Бога варте наслідування.

Після Богослужіння отець-мітрат Богдан Михайлина звернувся з подячним словом до парафіян церкви «Святої Параскеви» та численних гостей, які прибули на храмове свято, подякував всім за їхню жертовність, завдякій якій збудовано такий прекрасний Божий Храм, побажав всім вірянам, у цей складний час випробування українців війною, миру, любові, єдності та наголосив, що українці переможуть в цій війні тоді, коли будуть любити один одного та ділитися любов’ю з ближніми. Також духівник висловив вдячність отцю – пароху Олексію Гуляку, який зумів достукатися до серця кожного вірянина та сприяв тому що будівництво храму прийшло до свого завершення.

До всечесних отців, чисельної молитовної громади, та гостей, які в той день були присутні при спільній молитві в честь храмового свята, з вітальним словом звернувся настоятель новозбудованої церкви «Святої Параскеви» отець Олексій Гуляк. Всечесний отець подякував Владиці Кир Василю Івасюку, за велику любов та батьківську опіку, за те що він благословив новозбудовану святиню, в якій віряни відтепер матимуть змогу та можливість молитися, а Слово Боже мало можливість засіятися у кожного з нас.

Отець Олексій Гуляк також щирим теплим словом вітав в Храмі; отця-мітрата Богдана Михайлину та дякував йому за добре слово підтримки та допомогу в будівництві церкви; священників Пнівського та Надвірнянського деканатів, які прийшли до новозбудованого храму на спільну молитву. Отець-парох подякував за сприяння, підтримку та допомогу в будівництві церкви «Святої Параскеви» тодішньому голові Пасічнянської сільської ради Василю Михайлюку, Пасічнянському сільському голові Андрію Гунді, депутатам сільської ради різних скликань, керівникам підприємств та організацій, приватним підприємцям, меценатам, своїм друзям та всім людям доброї волі, закликав всіх об’єднатися при спільній молитві і скласти всі зусилля для того, щоб в новому храмі замешкало Слово Боже.

До привітань духівників доєднався Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда, який з нагоди храмового свята та 410 річниці першої згадки про село Пасічна вручив настоятелю церкви «Святої Параскеви» отцю Олексію Гуляку Грамоту Пасічнянської сільської ради «За вагомий внесок в розвиток села Пасічна, самовіддане служіння Богові та громаді, духовне виховання молоді, активну громадянську позицію, патріотизм та вагому підтримку Збройним Силам України».

Найкращі побажання многих і благих літ отцю Олексію Гуляку та парафіянам церкви «Святої Параскеіви» склав також о. Андрій Василів, парох церкви «Покрови Пресвятої Діви Марії» м. Надвірна.

Завершилися урочистості з нагоди храмового свята Святої Преподобної Параскеви Сербської великим водосвяттям та окроплення вірян освяченою водою.