Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Храмове свято в церкві «Святих Верховних Апостолів Петра і Павла» с. Пасічна

12 липня християни східного обряду відзначали день пам’яті Верховних Апостолів Петра і Павла.

Для церкви УГКЦ, що в с. Пасічна і названа на честь «Святих Верховних Апостолів Петра і Павла», — це ще й храмове свято. Тож цього дня в храмі було особливо багатолюдно.

Святкове богослужіння очолив настоятель храму отець Олексій Гуляк, йому співслужили священники Пнівського протопресвітеріату Коломийської єпархії УГКЦ о. Мирон Тимів, о. Григорій Данчишин, о. Володимир Чорноокий, о. Андрій Будзак, о. Володимир Андрусяк, о. Олексій Градюк, о. Ярослав Онуфрак, о. Петро.

Під час Святкового богослужіння віряни вголос разом з церковним хором проспівали молитви “Вірую” та “Отче наш”, дорослі парафіяни та діти сповідалися священникам та причащалися.

В Святковій проповіді настоятель церкви УГКЦ «Різдва Пресвятої Богородиці» с. Черник, о. Мирон Тимів звернув увагу парафіян на значимість релігійних свят в житті церкви та вірян, а особливо значимість Апостолів Петра і Павла, і те, які зусилля святі Апостоли приклали, об’єднавшись у спільній і жертовній праці, у розвиток Церкви, щоб Церква існувала та виконувала волю Божу. Вітаючи всіх присутніх з храмовим святом о. Мирон Тимів побажав, щоб святі Апостоли Петро і Павло завжди були для всіх добрим дороговказом на землі і в вічності.

Настоятель церкви «Святих Верховних Апостолів Петра і Павла» с. Пасічна о. Олексій Гуляк передав всім парафіянам щирі вітання з храмовим святом від правлячого Архієрея Коломийської єпархії УГКЦ Преосвященного владики Василія (Івасюка) та отця-декана Богдана Михайлини, та висловив щирі слова подяки всім священникам Пнівського протопресвітеріату, які прийшли разом з вірянами розділити храмове свято та всім жертводавцям та доброчинцям. Отець Олексій щиро вітав з Днем ангела всіх іменинників та іменинниць, які носять ім’я святих Петра і Павла, та побажав всім ласки, добра та Божого Благословення.За всі починання в ім’я прослави слави Божої, за молитву, за підтримку та добре слово подякував учасникам церковного хору, “Матерям в молитві”, всім, хто брав участь в нічних чуваннях напередодні храмового свята та парафіянам.

Слова вдячності та підтримки в адрес пароха церкви «Святих Верховних Апостолів Петра і Павла» о. Олексія Гуляка лунали в святочний храмовий день і від церковного хору. Також настоятель храму о. Олексій Гуляк зачитав подячного листа від Пасічнянського сільського голови Андрія Гунди, який був присутній на Святковій Службі Божій.

В подячному листі, адресованому релігійній громаді УГКЦ «Святих Верховних Апостолів Петра і Павла» с. Пасічна, очільник Пасічнянської територіальної громади від імені жителів громади висловив щиру вдячність отцю Олексію Гуляку за роки жертовної та молитовної праці, за настанови, підтримку і допомогу. Також в листі мовиться про те, що 8 липня на 8 сесії Пасічнянської сільської ради депутати своїми голосами підтримали ініціативу Пасічнянського сільського голови щодо прийняття цільової програми «Духовне життя» на 2021 -2025 рр. та виділення із бюджету Пасічнянської ТГ грошових коштів у сумі 200 тис. гр. на облаштування опалення у церкві «Святих Верховних Апостолів Петра і Павла» с. Пасічна. В свою чергу о. Олексій Гуляк від імені всіх священників Пнівського деканату та всіх парафіян подякував Андрію Гунді за всі добрі вчинки та зусилля прикладені в ім’я христової Церкви та задля покращення добробуту Пасічнянської територіальної громади, привітав Пасічнянськогог сільського голову з храмовим святом та побажав йому здоров’я, плідної праці, Божої ласки та опіки у всіх його починаннях.

Після мировання свято продовжилося у дворі церкви за участі настоятеля о. Олексія Гуляка та священників Пнівського протопресвітеріату .

Священнослужителі відправили молебень, звершили чин освячення води та окропили вірян свяченою водою.