Історичні пам’ятки Пасічнянської громади. Філіальний дерев’яний римо-католицький костел в с.Пасічна
В українських джерелах Пасічна вважається заснованою 1560 року, а в польських – у другій половині XV століття. Згадується також у документах в 1612, 1619, 1625 та 1648-1654 роках. 1858 року тут проживало 2218 жителів, 1870 року – 2430, в 1900р. – 3130 (з них поляків – 170), а в 30-х роках – близько 4250 (приблизно 3700 українців і 380 поляків). Нині ж населення Пасічної – понад 4 тисячі осіб.
Місцеві римо-католики (жителі с. Пасічна), чисельність яких збільшилась після 1860 року з початком видобутку нафти у селі, належали до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Надвірній ( Костел “Успіння Пресвятої Діви Марії” (1599). Коли ж їх кількість перевищила три з половиною сотні, завдяки зусиллям надвірнянського настоятеля о. Томаша Тжебуня у Пасічній 1912 року було збудовано філіальний дерев’яний костел.
Новоспоруджений храм у Пасічній 1913 року освятив єпископ-помічник Львівський Владислав Бандурський. Чисельність католиків латинського обряду в селі наприкінці міжвоєнного періоду суттєво не змінилась в порівнянні з 1912 роком. За непідтвердженими даними, костел у 30-х роках (до/пере)будовувався. Відомо, що святиня мала образ Матері Божої Ченстоховської (можливо, у головному вівтарі).
Після ІІ світової війни більшість вірян-поляків виїхала до Польщі, а костел радянська влада розібрала. Частину отриманих будівельних матеріалів вивезли у Назавизів, де з них збудували клуб, а решта пішла на добудову хати-читальні у Пасічній, яка теж стала сільським клубом. Від колишнього костелу залишились лише фрагменти фундаменту.
Джерело-Костели і каплиці України https://rkc.in.ua
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/305703666_532636342196159_2989528828043731400_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=smqTaoK-AH8AX--BFKa&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=00_AT-VmfKk4BYRNP3rOcnLctlZf_2TRiTWQnTJ-V2y0GZ4Nw&oe=631D73D3)
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/305766222_532636302196163_4377312295229864836_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=K2uHl9AYxnwAX8DbrX7&tn=VCJNnlOxITAChZbb&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=00_AT_rlpT0RGwL14eBvXneRO3PZSjdpa_xEmIubarICcmZ4w&oe=631C88A3)
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/305995462_532636425529484_1624857239383592688_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=KD-gsRbCTaoAX-sTqpJ&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=00_AT-deVN5i1N5m5ltN4KxD2MAmTCTocgvOoaMbjtf__ip9Q&oe=631E48B2)
![](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/305635935_532636308862829_3517942610362678834_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=qZBMQQhFh2oAX_mhrAF&tn=VCJNnlOxITAChZbb&_nc_ht=scontent.flwo1-1.fna&oh=00_AT-NNTWn8FtIRGxC4WkijlpxwnjajHwGPZ8KNILRnOrlKw&oe=631CEF5F)
20Мар’яна Гуш, Марія Іванюк та ще 18
Поширили: 2
Подобається
Коментувати
Поширити