Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю в Івано-Франківській області отримують грошову допомогу від ВПП ООН

З лютого цього року Всесвітня продовольча програма ООН розширила свою додаткову грошову допомогу для незахищених верств населення та розпочала свою діяльність в Івано-Франківській області.

Відповідно до умов програми право на отримання допомоги мають люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, які: 

  • одержують державну соціальну допомогу в розмірі менше, ніж 3,250 грн на місяць;     
  • проживають на території України, окрім територій, окупованих Російською Федерацієюці території визначені згідно згідно наказу Мінреінтеграції № 309 та не входять до програми допомоги);   
  • не отримують допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), (крім тих, хто проживає на територіях активних або можливих бойових дій згідно наказу №309 Міністерства реінтеграції) та не отримують допомоги від інших міжнародних організацій.  

Допомога складає різницю між вже отримуваною соціальною допомогою, та 3 250 грн. 

Тобто, приміром, якщо особа отримує соціальну допомогу у розмірі 2 500 грн, то розмір додаткової грошової допомоги становитиме 750 грн.  

Pеєструватися на таку допомогу не потрібно. Особи, які відповідають критеріям програми, обираються з бази даних отримувачів державної соціальної допомоги. Виплата нараховується так само, як людина вже отримує державну соціальну допомогу: через банк, Укрпошту.  

В лютому понад 12 тисяч осіб в області, які відповідають умовам програми і отримують соціальні виплати через банки, уже отримали перші виплати від ВПП ООН на загальну суму майже 22 млн гривень. Понад 2 тис осіб, які отримують соціальні виплати через Укрпошту, почнуть отримувати виплати впродовж березня. 

Програма додаткової грошова допомога спрямована на надання допомоги найбільш уразливим верствам населення у задоволенні їхніх базових потреб, у тому числі в харчуванні, під час війни шляхом доповнення допомоги, що надається Урядом та фінансується міжнародними та приватними донорами.