Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Привітання з храмовим святом Святої Великомучениці Варавари

17 грудня християни Східного обряду вшановували пам’ять Святої Великомучениці Варвари, яка постраждала, як і багато мучеників, в часи гоніння при римських імператорах. Вона була убита за Христа своїм власним батьком у 306 році. І тому серед всіх мучеників Свята Церква завжди шанувала і шанує Святу Великомученицю Варвару.

Іменем Святої Великомучениці Варвари також названо церкву УГКЦ в селищі Битків на вулиці Промисловій, яка розміщена на високому, стрімкому пагорбі, що над потічком Розсіч. Збудований Божий храм був із ламаного гірського каменю поляками ще у 1923-1924 роках, як римо-католицький костел.

В післявоєнні роки костел закрили, а згодом переобладнали під спортивний зал середньої школи. Але з ініціативи священика селища Битків, отця Володимира Чорноокого, з допомогою громади присілка Промисел, які дружно та з ентузіазмом долучились до святої справи, за незалежної України Божий храм був відновлений, а 4 грудня 2011 року єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Микола Сімкайло, за участі багатьох священиків Івано-Франківщини, освятив реставрований храм. Спочатку храм належав римо-католицькій громаді, однак згодом церкву «Святої Великомучениці Варвари», парафіяни та вірні якої цьогоріч 18 грудня відзначають храмове свято, передали греко-католицькій громаді.

Всечесний отце Володимир, дорогі парафіяни Церкви «Святої Великомучениці Варвари» селища Битків (Промисел)! Щиро вітаємо Вас з храмовим святом!

У День храмового празника прийміть наші щирі побажання благополуччя. Нехай ім’я Святої Варвари, як символ мужності і віри,оберігає Вас, а краса нашого світу, так улюблена нею, привносить цю красу в душу, радує своєю чистотою і яскравими фарбами, а дух Великомучениці хай завжди наставляє Вас на вірний шлях і добрі вчинки, щоб життя дарувало світлі моменти щастя і любові, щоб серце незмінно вірило в чудеса і доброту цього світу!

З повагою-Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда, староста Битківського старостинського округу Олег Юрчилюк.