Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У рамках щорічної акції «16 днів проти насильства» працівниками Служби у справах дітей Пасічнянської сільської ради спільно з органами ювенальної превенції Надвірнянського РВП та соціальними педагогами навчальних закладів ЗСО громади було проведено навчально-виховну бесіду з учнями 2-11 класів Битківської початкової школи та Битківського ліцею щодо заходів протидії насильству. Даний захід був приурочений Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства».

Що таке насильство, які його види та прояви, як і куди звернутись у разі вчинення протиправних дій – на всі ці питання відповідала школярам інспектор ювенальної превенції Анжеліка Глуханюк

Дітки дізналися які конкретно випадки чи протиправні дії є насильством, про які в жодному разі не потрібно мовчати та звертатися за допомогою до компетентних органів:

102 – виклик поліції,

15-47 – Урядова гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей,

0 800 213 103 – безоплатна правова допомога.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.