Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

У селі Зелена відзначили храмове свято та 225-річчя з дня побудови церкви Святого Дмитрія

8 листопада 2021року жителі села Зелена Пасічнянської територіальної громади мали подвійне свято: відзначали храмове свято великомученика Димитрія Солунського, адже саме цей святий є небесним покровителем храму в цьому гірському селі, та 225-річчя з дня побудови храму Святого Дмитрія в с. Зелена.

Церква св. Дмитрія, збудована з дерева, постала в с. Зелена ще в 1796 році. Верх і дахи храму були покриті гонтом. У 1929 році церкву розбудували та перекрили бляхою.

З нагоди цих величних для парафіян церкви Св. Дмитрія подій, в с. Зелена з душпастирським візитом завітав правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ, Преосвященний владика Кир Василій Івасюк.

Дорогого гостя хлібом-сіллю щиро вітали юні парафіяни та настоятель церкви Святого Дмитрія о. Володимир Андрусяк.

Преосвященний владика Василій Івасюк подякував за теплий прийом та поблагословив всіх на щиру молитву з нагоди храмового свята.

Також у цей день, перед Божественною Літургією, Владика Василій уділив піддияконські свячення студенту V курсу Івано-Франківської академії Івана Золотоустого та Івано-Франківської Духовної Семінарії Павлу Гедзику із с. Гвізд.

Опісля відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Василій у співслужінні із протопресвітером Пнівським отцем-деканом Богданом Михайлиною, адміністратором парафії Святого Дмитрія о. Володимиром Андрусяком та чисельним духовенством Коломийської єпархії УГКЦ.

Під час Святої Літургії Преосвященний владика Василій звернувся до парафіян зі словом про значимість постаті святого Димитрія в історії церкви та наголосив на тому, що приклад цього святого повинен надихати кожного християнина своїми справами і всім життям.

«Великомученик Димитрій дає нам потрійне свідчення: про себе-справжньою вірою у бога; проти свого противника-непохитною любов’ю; Господеві дає свідчення переконливою силою, яка не боїться навіть смерті»-наголосив Владика Василій.

Святкова Служба Божа завершилася щирими привітаннями Владики Василія та священників з храмовим святом і урочистим многоліттям в честь духовного керівництва церкви, численних священнослужителів, хористів та парафіян.

По завершенню Архиєрейської Божественної Літургії священнослужителі звершили чин освячення води,

а Преосвященний владика Василій освятив новозбудовану на території церкви Святого Дмитрія каплицю, названу в честь святого Шарбеля, та в співслужінні з священниками відправив подячний Молебень.