Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В Пасічнянській громаді освятили пам’ятні дошки чотирьом загиблим Героям

В Пасічнянській громаді 6 березня 2023 року освятили пам’ятні дошки, встановлені на фасаді будівлі Пасічнянського ліцею загиблим під час російсько-української війни воїнам: Василю Габриду, Володимиру Гризі, Олексію Стецюку, Володимиру Михайлюку.

ГАБРИД ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ – уродженець села Пасічна, народився 4 серпня 1981 року, випускник Пасічнянської ЗОШ I-III ступеня 1998 року. До початку російсько-української війни Василь Габрид проживав в селі Старий Мізунь Вигодської територіальної громади. Захисник України, капітан, начальник командного пункту, заступник начальника штабу з бойового управління 102-ої окремої бригади ТРО. Загинув 8 жовтня 2022 року в бою за Батьківщину в с. Рівнопілля Пологівського району Запорізької області. Похоронений з військовими почестями 11 жовтня 2022 року в селі Мізунь Вигодської ТГ.

ГРИГА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ – уродженець с. Стримба, проживав в с. Пасічна. Народився 17 травня 1985 року. Захисник України, молодший сержант командир кулеметного відділення вогневої підтримки 102-ої окремої бригади ТРО. Загинув 30 грудня 2022 року в бою за Батьківщину в населеному пункті Гуляйполе Запорізької області. Похоронений з військовими почестями на кладовищі села Пасічна на дільниці Розтока.

СТЕЦЮК ОЛЕКСІЙ ПЕТРОВИЧ – уродженець та житель с. Пасічна (Букове). Народився 5 вересня 1967 року. Захисник України, старший солдат, стрілець – снайпер другого механізованого відділення, третього механізованого взводу 24 окремої механізованої бригади. Героїчно захищав Україну від російської агресії. Помер від поранення 14 серпня 2022 року. Похоронений з військовими почестями на кладовищі в с. Пасічна.

МИХАЙЛЮК ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ – уродженець та житель с. Пасічна. Народився 28 серпня 1993 року. Захисник України, молодший лейтенант, командир танкового взводу ЗСУ. Героїчно загинув 28 липня 2022 року при виконанні бойового завдання поблизу населеного пункту Семигір’я Донецької області захищаючи Україну від російської агресії.

Розпочався пам’ятний захід в Пасічнянському ліцеї з Хресної Дороги, яку рідні та близькі загиблих військовослужбовців Василя Михайловича Габрида, Володимира Івановича Григи, Олексія Петровича Стецюка, Володимира Миколайовича Михайлюка, керівники Пасічнянської територіальної громади, працівники Надвірнянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, колеги та бойові побратими загиблих воїнів, вчителі та учні Пасічнянського ліцею, жертвували за довгожданну перемогу українського народу над російським окупантом, за всіх українських воїнів, які захищають Україну від ворога, за всіх тих, хто в цей важкий час допомагає нашій державі, та за мир в Україні.

По завершенні Хресної Дороги, яку провели протопресвітер Пнівського протопресвітеріату Коломийської єпархії УГКЦ отець – мітрат Богдан Михайлина, настоятель Церкви Святих Апостолів Петра і Павла, Церкви Святої Параскеви с. Пасічна Олексій Гуляк, та учасниця церковного хору Церкви Святих Апостолів Петра і Павла Діана Типусяк, до рідних близьких Загиблих Героїв та всіх присутніх звернувся зі словом отець Олексій Гуляк. Священник наголосив на тому, що всі, хто будуть проходити повз пам’ятні дошки загиблим воїнам, мають відчувати на собі опіку і захист тих людей які бажали миру, які не йшли на чужі території, а захищали свою мову, культуру, релігію, захищали вільну і незалежну Україну, і є для всіх прикладом героїзму та патріотизму.

Опісля святі отці освятили меморіальні дошки загиблим військовослужбовцям Василю Габриду, Володимиру Гризі, Олексію Стецюку, Володимиру Михайлюку, що встановлені на фасаді будівлі Пасічнянського ліцею, та склали спільну молитву перед Престолом Всевишнього Господа за упокій душ загиблих воїнів.

Світла пам’ять і вічна шана Героям, які віддали життя за Незалежність та територіальну цілісність України.