Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В Пасічнянській територіальній громаді відбулися урочисті заходи присвячені 30-ій річниці Незалежності України

З нагоди найважливішого свята рідної держави-Дня Незалежності України в с. Зелена, відбулися урочисті заходи присвячені 30-ій річниці Незалежності України, в яких взяли участь керівництво та депутати Пасічнянської сільської ради, депутати Івано-Франківської обласної та Надвірнянської районної рад, які представляють в місцевих парламентах Пасічнянську територіальну громаду, священнослужителі, учасники бойових дій на Сході України та на території інших держав, спортсмени та учасники аматорського мистецтва, які своєю натхненною працею та талантами прославляють нашу громаду, а також жителі та гості Пасічнянської ТГ.

Урочисті заходи розпочалися біля каплички «Святих Петра і Павла» Молебнем за всіх українців, які віддали своє життя за Волю та Незалежність Української держави, який провів протопресвітер Пнівського протопросверіату Коломийської єпархії УГКЦ отець-декан Богдан Михайлина спільно з священниками оо. Володимиром Чорнооким, Володимиром Андрусяком, Григорієм Данчишиним, Мироном Тимівим. Святі отці спільно з усіма присутніми на урочистому заході склали молитву за всіх тих, хто в різні часи становлення та розбудови нашої держави поклали своє життя на олтар Свободи та Незалежності України.

«Ми щасливі, що маємо з кого брати приклад, бо так гірко було тим людям, які загинули, віддали своє життя за Волю, та Незалежність України, але ми маємо з кого брати приклад і на кого рівнятися. Нам здається, що нам легше, але на теперішній час іде війна на Сході України і там є наші діти, батьки, брати і сестри, також іде інформаційна війна, яку ми повинні перемогти»- підкреслив у своєму зверненні до присутніх отець-декан Богдан Михайлина та наголосив на тому, що на першому місці в людей має бути Бог і України, адже віра в Бога та віра в Україну зможе перемогти будь-якого ворога.

Опісля урочистою ходою під супровід троїстих музик, учасники та гості святкування 30-ї річниці Незалежності України вирушили в центр с. Зелена, де на імпровізованій сцені продовжилися урочисті заходи присвячені 30-і річниці Незалежності України.

Після спільного виконання Державного Гімну України святі отці відслужили Молебень за мирне небо над Україною та щасливе майбутнє українського народу.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто пролив кров за незалежність та територіальну цілісність нашої держави.Вітаючи жителів Пасічнянської територіальної громади з 30-ю річницею з часу проголошення Дня Незалежності, Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда наголосив на тому , що хоч Пасічнянська територіальна громада в складі сіл Зелена, Битків, Пасічна та Пнів, ще досить молода, їй не виповнилось ще і року, але керівництво Пасічнянської ТГ кожного дня працює над розвитком громади, старається не оминути своєю увагою жоден населений пункт нашої громади та почути кожного її мешканця, також соціально-економічний розвиток кожного села нашої громади має відбуватися в рівних умовах.

Андрій Гунда висловив вдячність всім воїнам та учасникам АТО за те, що вони своїми героїчними діями на Сході України дали українцям мирно святкувати День Державного Прапора та День Незалежності України.

З нагоди 30-ї річниці Незалежності Пасічняський сільський голова нагородив Грамотами старост Зеленського, Битківського та Пнівського старостинських округів Василя Осташука, Олега Юрчилюка, Василя Гладиша, голову ГО «Рада старійшин с. Зелена» Іван Мельника, директора КП «Лісовик» Дмитра Онуфрака, учасника АТО Дмитра Диська, учасника АТО Василя Сіщука, художнього керівника Пнівського СБК Галину Пуканюк, активного учасника аматорського мистецтва Битківського СБК Богдана Лахву, голову осередку «Просвіта», заступника директора з виховної роботи Пнівського ліцею Надію Приймак, директора КП «Пасічнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Оксану Лавринович, чемпіона України з боксу Василя Ткачука, майстра спорту України міжнародного класу, бронзового Чемпіона України Андрія Лайщука, тренера Володимира Питлюка, тренера Віталія Пуканюка, голову осередку «Просвіта», вчителя Пасічнянського ліцею Парасковію Гуценюк, учасників танцювального колективу Зеленського СБК, учасниць аматорського мистецтва Марія Герелюк, Людмилу Блащук, Мар’яну Гуш, Василя Голубчака, директора Зеленського РБК Наталію Осташук, депутатів Пасічнянської сільської ради восьмого скликання Олесю Пилип’юк, Наталію Кузюк, відеооператора Володимира Питлюка, активник спортменок Пасічнянської ТГ Діану Луцюк, Андріану Лахв ,

Мистецька програма святкування була надзвичайно насиченою та яскравою. Різножанрові та запальні виступи народно-аматорських колективів, солістів-вокалістів, гумористів ізнаселених пунктів, які входять до Пасічнянської ТГ не залишили байдужим нікого.

Всім, хто незважаючи на те що мерехтів дощ, завітав в с. Зелена на святкове дійство, дарували музичні, танцювальні та гумористичні номери вокальне тріо дівчат Зеленського СБК,

тріо у складі Олексія Томина, Дмитра Диська, Олександра Герилюка,

НА вокальний чоловічий колектив «Опришки» Битківського СБК,

учасниці аматоського мистецтва Максимецького сільського клубу Наталія Кузюк та Богдана Завитик, дитячий танцювальний колектив Зеленського СБК,

вокальний колектив Горлиця» Пнівського СБК,

учасники аматорського мистецтва Черниківського сільського клубу Надія Осташук та Ольга Дзебчук, фіналістка вокального конкурсу «Голос громади-02021» Соломія Жекало, учасниця аматоського мистецтва Пнівського СБК Ірина Гордійчук, танцювальний колектив Битківського СБК, учасники аматорського мистецтва Дмитро та Іван Герби, учасниця аматорського мистецтва Пнівського СБК Мар’яна Гуш, солістки Битківського СБК Марія Дмитрук та Андріана Рудейчук, вокальний ансамбль Пасічнянського сільського клубу, переможець вокального конкурсу «Голос громади-2021» Ангеліна Пітчук, солістка Черниківського сільського клубу Марія Осташук, фольклорний колектив «Писанка» Зеленського СБК, директор Пасічнянського ліцею Роман Садрук, солістки Пасічнянського сільського клубу Людмила Блащук, Ліза Павлюк солістів Дмитра Диська та Олександра Герилюка.

Доповнили художню програму запрошені гості-відомий в Україні співак, композитор та продюсер Сашко НЕВЖЕ та Рівненський естрадний гурт «ВІА ТоШоНаДо».

Біля святкової сцени, на площі, були розгорнуті палатки від кожного села нашої громади, в яких всіх бажаючих частували українськими стравами домашньої кухні. Також кожний населений пункт демонстував вироби умільців народного мистецтва-вишивки, вироби з дерева та глини, вироби з бісеру та твори образотворчого мистецтва.

Особливо увагу присутніх привернула виставка власних робіт майстрині з с. Максимець Галини Щерб’юк

та виставка картин самобутнього художника з с. Білозорина Ю. Шпитка.

Святкові заходи в Зеленій приурочені Дню Незалежності продовжилися молодіжною дискотекою, тривали далеко за північ.

…Святкування в с. Зелена Дня Незалежності України відбулося на славу, бо на нього зібралися усі, хто працює заради добробуту громади, для розбудови України, хто народився тут і живе й гарними справами славить свій рідний край.