Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В селі Зелена освятили пам’ятну дошку загиблому Герою Василю Шпинті

8 листопада 2022 року, в день Святого Великомученика Димитрія, в селі Зелена Пасічнянської територіальної громади освятили пам’ятну дошку захиснику України, військовослужбовцю Збройних Сил України Василю Михайловичу Шпинті.

Василь Михайлович Шпинта народився 27 травня 1993 року в с. Зелена Надвірнянського району. Навчався в Зеленській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Після закіінчення дев’яти класів продовжив навчання в Богородчанському професійно-будівельному ліцеї, після закінчення якого працював в Надвірнянському кар’єрі зварювальником, електриком, водієм- оператором великогабаритного самоскида. 6 березня 2022 року Василь Шпинта добровольцем відправився захищати рідну землю від російської окупації. Був водієм 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша Збройних Сил України. 7 квітня 2022 року, захищаючи Україну, загинув від мінно-вибухового поранення в селі Павлівка Вугледарського району Донецької області. Похований на цвинтарі села Зелена.

Перед посвяченням пам’ятної дошки, яка встановлена на фасаді будівлі Зеленського ліцею, де навчався загиблий Герой, протопресвітер Пнівського протопресвітеріату Коломийської єпархії УГКЦ отець-мітрат Богдан Михайлина та настоятель церкви «Святого Великомученика Дмитрія» с. Зелена о. Володимир Андрусяк спільно відслужили заупокійний молебень за загиблим Василем.

Освятив пам’ятну дошку отець-декан Богдан Михайлина.

«Ми можемо багато роздумувати над життям, яке проживав покійний Василь. Але він захистив нас. І ми чуємо той відклик «Хто як не я» який він виконав. І ми повинні кожного разу з гордістю йти попри пам’ятний знак і пам’ятати, що нас хтось захищає, нам хтось бажає добра, пам’ятати покійного Василя у своїх молитвах, і завжди біля пам’ятної дошки змовити «Отче наш» і «Богородице Діво» за упокій його душі»- наголосив у своєму зверненні до присутніх отець-мітрат.

Вшанувати пам’ять загиблого Героя прийшли рідні, односельчани, друзі та знайомі покійного Василя, керівники Пасічнянської територіальної громади, учні та вчителі Зеленського ліцею, в якому навчався Василь Шпинта.

У пам’яті друзів та односельців загиблий Герой Василь Шпинта назавжди залишиться щирим та відданим патріотом своєї землі.