Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В селі Зелена урочисто відкрили і освятили приміщення пожежного депо та запрацювала добровільна пожежна команда

Рішенням 17 позачергової сесії Пасічнянської сільської ради від 28 червня 2022 року депутатським корпусом було підтримано ініціативу сільського голови Андрія Гунди про відкриття в с.Зелена підрозділу добровільної пожежної команди (ДПК).

Впродовж місяця на території Зеленського ліцею силами громади при допомозі меценатів – місцевих підприємців Зеленої, за підтримки обласної, районної влади, керівництва Пасічнянської територіальної громади та Головного Управління ДСНС України в Івано-Франківській області було відремонтоване приміщення для пожежного депо, та облаштовано кімнати в яких перебуватимуть під час чергування рятувальники. Добровільна пожежна команда, яка буде забезпечувати спокій та безпеку громади, складається з восьми рятувальників-добровольців, жителів громади. Також пожежний підрозділ, який буде обслуговувати село Пасічна та села які входять до Зеленського старостинського округу, і перебуватиме на балансі КП «Лісовик». а в оперативному підпорядкуванні Надвірнянського РУ ДСНС в Івано-Франківській області, забезпечено пожежним автомобілем, спецодягом та іншим необхідним майном .

А вже 19 липня 2022 року хлібом і сіллю гостинні горяни вітали на теренах Пасічнянської територіальної громади, в с. Зелена, на урочистій церемонії відкриття добровільної пожежної команди, почесних гостей-заступника начальника ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Віталія Федунківа, голову Надвірнянської районної ради Олександра Кеніза, начальника Надвірнянського районного управління ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Віталія Федорчука, Пасічнянського сільського голову Андрія Гунду, та інших почесних гостей.

Після спільного виконання Державного Гімну України всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх мужніх і сміливих патріотів, наших мужніх воїнів, які віддали життя за вільну незалежну Україну і чий подвиг надихає сотні тисяч українців на боротьбу з російською агресією.

Освятив приміщення добровільної пожежної команди, транспортний засіб та поблагословив колектив на чесне служіння громаді парох села Пасічна отець Олексій Гуляк. Отець Олексій побажав колективу сили і мужності у в їхній відповідальній роботі, а керівництву Пасічнянської ТГ побажав якнайменше тривожних випадків у нашій громаді, Божого благословіння, безхмарного неба, миру та перемоги над ворогом іподарував освячену ікону колективу новоствореної добровільної пожежної команди.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник начальника головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області Віталій Федунків, який подякував керівництву районної та місцевої влади за створення такої потрібної в наш час добровільної пожежної команди, адже забезпечення життєдіяльності населення-це пріоритет нашої держави в такий непростий для України час. Промовець побажав рятувальникам якнайменше надзвичайних ситуацій в житті, і щоб пожежники могли з честю і гідністю відреагувати на всі складнощі які дає нам сьогодення та пообіцяв новоствореній добровільній пожежній команді всебічну допомогу і підтримку.

До привітань приєднався голова Надвірнянської районної ради Олександр Кеніз, який побажав рятувальникам, які віднині готові підкласти плече і до приїзду основних сил і засобів допомогти людям і можливо врятувати життя, міцного здоров’я, терпіння, злагоди, вміння, миру і перемоги.

Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда, вітаючи рятувальників, та всіх присутніх на урочистому заході зазначив, що приводом для створення в с. Зелена добровільної пожежної команди стало те, що за значної відстані до села Зелена підрозділами ДСНС не завжди вдавалося вчасно прибути на гасіння пожежі чи надання іншої допомоги рятувальників в це гірське село. Тому керівництвом територіальної громади було вжито всіх заходів, незважаючи на важкий час та знайдено фінансуванняли на створення в Зеленій добровільної пожежної команди.

Також сільський голова нагородив Почесними Грамотами «За вагомий особистий внесок у становлення і розвиток добровільної пожежної команди КП «Лісовик» Пасічнянської сільської ради» начальника ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Володимира Чернецького, начальника Надвірнянського районного управління ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Віталія Федорчука, начальника Надвірнянської районної військової адміністрації Володимира Паська, голову Надвірнянської районної ради Олександра Кеніза, начальника відділу мобілізаційної та оборонної роботи, цивільного захисту, та взаємодї з провоохоронними органами Пасічнянської сільської ради Яослава Зварича, головного спеціаліста відділу мобілізаційної та оборонної роботи, цивільного захисту, та взаємодї з провоохоронними органами Пасічнянської сільської ради Василя Михайлюка, старосту Зеленського старостинського округу Василя Осташука, директора КП «Лісовик» Дмитра Онуфрака, директора Зеленського ліцею Тараса Дем’янчука.

Також Андрій Гунда подякував за активну співпрацю і допомогу у розбудову добровільної пожежної команди в с. Зелена меценатам села Зелена, підприємцям Володимиру Мельнику, Михайлу Осташуку, Василю Осташуку, Петру Філюку, та лісничому Хрипелівського лісництва Андрію Остап’юку та відзначив їх Почесними Грамотами «За активну допомогу для розвитку добровільної пожежної охорони на території Пасічнянської територіальної громади та з нагоди урочистого відкриття пожежного деподобровільної пожежної команди КП «Лісовик» Пасічнянської сільської ради».

Також сільський голова висловив сподівання що пожежний автомобіль та рятувальники новоствореної добровільної пожежної команди будуть приносити громаді велику користь.