Від народознавства — до свідомого патріотизму
Нещодавно у закладі дошкільної освіти (дитячому садку) “Лісова казка” Пасічнянської територіальної громади, в рамках методичного об’єднання, відбувся майстер-клас на тему: «Лялька-мотанка на удачу воїну» для вихователів закладів дошкільної освіти.
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/1-1-1024x766.jpg)
Захід провела вихователь дошкільного закладу Михайлюк Оксана Михайлівна, яка наголосила усім присутнім, що важливо формувати національно-патріотичне почуття в дошкільників, виховувати інтерес до української культури, народних звичаїв та традицій, почуття гордості за свій народ.
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/2-2-1024x766.jpg)
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/3-1-766x1024.jpg)
Під час майстер-класу Оксана Михайлівна презентувала зроблені власноруч ляльки – мотанки, розповіла про назви, призначення, традиції та звичаї, пов’язані з їх виготовленням.
Що лялька-мотанка – це народна іграшка і є оберегом та символом Берегині Роду. Передавалась така лялька з покоління в покоління, від матері до дочки, і ниточка, якою вона в’язалась, ставала символічною золотою ниткою, що єднала покоління в міцний єдиний Рід, берегла і захищала, давала силу, наснагу і добробут.
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/6-1024x766.jpg)
Під час практичної частини учасники майстер – класу мали можливість власноруч створити ляльку-мотанку, адже речі, які люди роблять своїми руками, з добрими намірами і позитивом-приносять щастя, удачу і навіть мир і спокій.
![](https://pasichna-tg.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/8-766x1024.jpg)
Усі створені обереги будуть подаровані нашим воїнам на передову з надією і вірою, що вони захистять їх від лиха!