Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Звернення до жителів Пасічнянської територіальної громади щодо боротьби з борщівником Сосновського

З настанням літнього періоду звертаємо вашу увагу на небезпеку, яку несе в собі така отруйна рослина як борщівник Сосновського.

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi) – отруйна багаторічна рослина, яка становить реальну загрозу для здоров’я, а часом і життя людини. Небезпека криється не лише в соці рослини, але і в його пилку, ароматі (запасі) і навіть росі.

Тож Пасічнянська сільська рада просить землевласників та землекористувачів земельних ділянок провести роботи по знищенню борщівника Сосновського.

Найбільш ефективними методами знищення борщівника Сосновського, доведеними на практиці, є:

-систематичне підкошування, щоб не дати утворитися суцвіттю; особливо ефективним є підрізання кореневої шийки на глибині 8-12 сантиметрів;

– хімічний спосіб, який потрібно використовувати навесні на початку вегетаційного періоду у фазі розетки або після весняного скошування при появі дружніх сходів у фазі розетки.

Проти борщівника рекомендують застосовувати препарати гліфосатної групи. За період від весни до осені хімічний обробіток необхідно проводити 2-3 рази в міру відростання нових рослин.

Що не можна робити, знищуючи борщівник Сосновського:

– скошувати рослини в період закінчення цвітіння і на початку дозрівання плодів, оскільки це не дасть потрібного ефекту.

– допускати скошування в момент осипання насіння з рослини, тому що це сприятиме більшому його розмноженню.

Вчасне скошування борщівника Сосновського обов’язково дасть результат!

Зважаючи на те, що борщівник Сосновського спричиняє опіки при контакті з людиною, всі роботи з його знищення слід проводити у захисному одязі.

Особливо небезпечні ділянки з борщівником Сосновського виявлено на земельних ділянках урочища «Явірник»(територія колишньої ферми), вул. Долішнянка та урочища «Долішнє поле» с. Пнів.

Землевласники та землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, в тому числі з борщівником Сосновського, будуть притягнені до адміністративної відповідальністі за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також в подальшому буде розглядатися питання про вилучення земельної ділянки в землекористувача.

2Уляна Дисько та Заяц Ірина