Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні

22 червня 1941 року розпочалась німецько-радянська війна яка тривала до 8 травня 1945 року, і стала найтрагічнішою сторінкою Другої світової. Понад п’ять мільйонів цивільних , чотири мільйони солдатів, – така кривава жертва тієї війни.

Відповідно до Указу Президента України цей день встановлено з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок, полеглих у тій жорсткій війні, і 22 червня нагадує нам про всіх загиблих, закатованих у неволі, померлих в тилу від голоду та поневірянь.

Цьогоріч ця трагічна дата сприймається ще більше болісно і трагічно, оскільки знову Україна у вогні, вже 119 днів російські загарбники спалюють цілі міста та села, вбивають військових та цивільних, а українці знову боронять свою країну вже від російського окупанта, відстоюючи незалежність і право на життя.

Та сила духу, сила єднання українського народу переможе рашистів, які нагло напали на нашу землю, і над Україною знову буде мирне небо.

Тож цього скорботного дня схилімо голови у хвилині мовчання перед пам’яттю мільйонів полеглих воїнів, невинних жертв, чиє життя забрала війна.

Глибока шана і Вічна пам’ять Вам, наші Захисники, які не повернулися з боїв. Спасибі Вам за подвиг і мужність, за силу духу й звитягу. Не забудемо… Не пробачимо!

Честь і слава живим Героям!

Слава Україні!