Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

30 червня – 81 річниця проголошення Акту відновлення Української держави у Львові

30 червня 1941-го року у Львові, з балкону будинку товариства «Просвіта», з ініціативи Організації українських націоналістів, Ярославом Стецьком проголошено Акт відновлення української державності.

«Волею українського народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України». На башті Князівської гори було піднято національний прапор.

Акт 30 червня 1941 року, який став подією великого значення в історії українського народу та був несподіваним для тодішнього суспільства, засвідчив усьому світові і, зокрема, нацисткій Німеччині, що український народ є законним господарем на своїй землі і буде її боронити власними грудьми перед кожним, хто намагатиметься потоптати волю України.

Дата 30 червня – це нагадування про те, яку ціну українці платили і тепер платять за свою свободу; свідчення того, як довго, в умовах війни і окупації, покоління за поколінням, ми будували свою державність.

Сьогодні перед Україною стоїть завдання не лише перемогти агресора – неоімперську путінську Росію, чия окупаційна армія вже 127-й день вбиває українців на нашій землі, але й нарешті збудувати ту успішну, вільну Державу, фундамент якої закладали у 1918, 1941, 1991 роках, збудувати Україну, соборну і незалежну, яку заповідали нам воїни Армії УНР, підпільники ОУН, бійці УПА і за яку нині змагаються з російським окупантом захисники України.

Слава Україні! Героям слава!