Історично-мистецький захід «Середньовічні історичні реконструкції на Пнівському замку».
Всі бажаючі, які 24 вересня 2023 року завітали на територію пам’ятки історичної спадщини «Пнівський замок XVI століття» , впродовж недільного дня змогли перенестися в захоплений світ середньовіччя, та взяти участь у заходах які підкреслюють любов українців до своєї історії, культурної спадщини та народних традицій.
Історично-мистецький захід «Середньовічні історичні реконструкції на Пнівському замку», зорганізували та провели в рамках проекту «Об’єднані спадщиною: збереження історичного спадку фортеці Пнів в Україні та фортеці Ардуд в Румунії з метою розвитку туризму» Туристична Асоціація Івано-Франківщини у партнерстві з Пасічнянською сільською радою, Надвірнянською районною радою, Клубом замку «Краснодвір» міста Надвірна, майстрами вищого професійного училища № 21 м. Івано-Франківськ, а також Муніципалітетом міста Ардуд та Торгово-промисловою палатою повіту Сату-Маре (Румунія) за співфінансування ЄС в рамках Спільної операційної програми Європейського інструменту сусідства Румунія – Україна 2014-2020.
Після того як учасники та гості історично-мистецького заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх тих хто віддав своє життя за незалежність нашої держави, з вітальним словом до всіх присутніх звернулася директорка проєкту “Об’єднані спадщиною: збереження історичного спадку фортеці Пнів в Україні та фортеці Ардуд у Румунії з метою розвитку туризму” Ірина Новосільська, та детально розповіла про мету та цілі українсько-румунського проєкту «Об’єднані спадщиною…», яким його організатори хочуть привернути всім увагу до збереження культурної спадщини.
З відкриттям заходу «Середньовічні історичні реконструкції на Пнівському замку» всіх тепло привітав Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда.
«Пнівський замок-це наша перлинка, яка завжди об’єднювала всі часи, всі роки нас, жителів. Всі єдналися навколо Пнівського замку. Рівно 34 роки тому назад, саме 24 вересня 1989 року, на Пнівському замку було проведене перше в Радянському Союзі демократичне Віче. Саме тут жителі села Пнів, міста Надвірної, навколишніх сіл об’єдналися і сказали «Україні бути», і вона буде незалежною державою, і ми маємо її розвивати»- сказав у вітальному слові очільник Пасічнянської громади. Так, як за давнім Пнівським звичаєм прийнято під час святкових заходів вітати поважних гостей, жителька села Пнів, найстарша учасниця аматорського мистецтва Пнвського СБК Магдалина Лавринович вручила сільському голові Андрію Гунді пнівський струцень, який сама спекла, та подякувала йому за всебічну допомогу та підтримку для громади.
До привітань з нагоди відкриття історично-мистецького заходу приєдналися голова Надвірнянської районної ради Олександр Кеніз, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, голова Надвірнянської ТГ Зіновій Андрійович.
Всім відвідувачам організатори заходу запропонували переглянути показові лицарські бої в середньовічних обладунках, особисто спробувати себе в ролі середньовічного лицаря та лучника, взяти участь в пошуках скарбів Куропатвів, спробувати свої сили в різноманітних майстер-класах, зокрема ковальській справі, кераміці і гончарстві, виварюванні солі, у перемелюванні на ручних жорнах пшениці на борошно.
Також організатори всім охочим продемонстрували приготування страв, популярних на території Галичини, крупника та талярок, та запросили покуштувати старовинні страви та напої всіх населених пунктів Пасічнянської громади, які для гостей свята приготували працівники закладів культури Пасічнянської ТГ.
В рамках історичної реконструкції на Пнівському замку впродовж дня діяла виставка трофейної зброї від Волонтерського штабу 4.5.0, зі збором коштів для медичного пункту 102 бригади територіальної оборони, та проходив благодійний ярмарок місцевих страв та продукції від крафтових виробників та куховарів сіл Пасічнянської територіальної громади, зібрані кошти від якого в сумі 22655 гривень будуть передані волонтерам на купівлю авто для 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», в складі якої відважно захищає Україну від російських окупантів житель нашої громади Василь Шпинта. Військовослужбовець навіть зміг по відеозв’язку дозвонитись до організаторів заходу, та подякував всім тим, хто підтримує та допомагає військовим на передовій.
Для наймолодших учасників події родзинкою заходу стала вистава-казка від учасників Народного аматорського фольклорного колективу «Відлуння Карпат» та Зразкового дитячого драматичного колектив «Зернятко» Пнівського сільського будинку культури.
За успішне виконання всіх завдань квесту «В пошуках скарбів Куропатви», в якому брали участь п’ять команд діток з проєкту «Простір дружній до дитини», всі його учасники отримали від організаторів цінні призи та великий кошик конфет. Між всіма гостями заходу, які задонатили на ЗСУ, організатори розіграли цінні призи, а також картину місцевого художника з видом Замку «Краснодвір», та картину художника Дмитра Угринчука «Пнівський замок», яку митець «вживу» малював впродовж заходу.