Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Зеленський сільський будинок культури

В селі Зелена був збудований сільський клуб в післявоєнні роки в центрі села. Це була невеличка споруда, яка мала дві кімнатки, де розташувалася бібліотека, зал з сценою та кінобудка. Першим бібліотекарем став Головчук Василь Миколайович, 1921 року народження. Це був активний член просвіт, член молодіжного спортивно-руханкового товариства «Луг», пізніше був у рядах ОУН УПА. За свою громадську діяльність був засуджений на 10 років тюрми «як ворог народу».

Першим завклубом був Бенюк Микола Іванович 1927 року народження. В 1945-1947 рр. приміщення клубу зайняли «яструбки», які підвальне приміщення використовували як катівню для арештованих вояків УПА Зеленського та Рафайлівського терену.

У 1976 році на місці старого клубу збудували новий будинок культури. Це була двоповерхова будівля з багатьма кабінетами, великим залом для глядача, бібліотекою, фойє та кіно апаратною. Зі слів будівничих, підвал засипали камінням і замурували ходи. В 1986 році приміщення будинку культури знову реставрували і віддали під шефство Надвірнянського лісокомбінату. В 2004 році перекрили дах шифером.

В даний момент у будинку культури працює: директор – Осташук Н. О., художній керівник – Клюшта О. А.,  бібліотекарі – Осашук Н. М. і Кузюк І. В. З 1988 року будівля не опалювалася. В 2019 році, восени було зроблене парове опалення. Час від часу проводиться біжучий ремонт приміщень.

Зараз в закладі культури працюють 9 аматорських формувань, якими керують директор та художній керівник, це: любительське фольклорно-етнографічне об’єднання «Писанка», налічує 26 аматорів, любителів фольклору та збирачів народних легенд, перлин народної творчості краю, його історії, звичаїв та обрядів:

  • Хоровий (40 учасників)
  • Троїсті музики (6 учасників)
  • Вокальний дитячий (10 учасників)
  • Вокальний (14 учасників)
  • Фольклорний дитячий (15 учасників)
  • Художнього читання (6 учасників)
  • Фольклорного читання (14 учасників)
  • Народно-аматорський драматичний колектив (18 учасників)

В 2015 році Зеленський сільський будинок культури став призером в обласному огляді – конкурсі сільських клубних установ, зайняв почесне 3 місце серед 85 установ культури області по роботі з молоддю. Директор Осташук Наталія Олегівна отримала грамоту, як кращий директор будинку культури та грошову премію.

У 2016 році на базі Зеленського СБК був проведений обласний семінар клубних працівників по веденню клубної документації та по організації дозвілля молоді.

У 2018 році на базі Зеленського СБК був проведений районний семінар працівників культури по роботі драматичних колективів. В цьому році було присвоєно драматичному колективу звання народного аматорського драматичного колективу, який створила і веде директор Зеленського будинку культури – Осташук Наталія Олегівна. Колективи аматорів сцени брали активну участь в районних та сільських святах, фестивалях, були нагороджені преміями та грамотами. Деякі приміщення закладу потребують ремонту, поновлення та придбання підсилювальної апаратури та сценічних костюмів.