Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

До відома жителів Пасічнянської громади!

Відповідно до п. 2 статті 15 Закону України «Про управління відходами» громадяни України, іноземці та особи без громадянства зобов’язані дотримуватися  вимог цього Закону та інших нормативно-правових актів у сфері управління відходами, запобігати забрудненню відходами навколишнього природного середовища.

В ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» зазначено, що споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних і юридичних осіб, які отримують послуги з поводження з відходами.

Згідно  пункту 2.2. розділу 2 «Правил благоустрою населених пунктів Пасічнянської сільської ради» підприємства, установи й організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень.

Відповідно до пункту 10 розділу 3 вказаних Правил благоустрій присадибної ділянки та земельних ділянок будь-якого цільового призначення проводиться її власником або користувачем. Власники або користувачі земельних ділянок зобов’язані забезпечувати належне їх утримання, а саме утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки власними силами або на умовах договору, укладеного зі спеціалізованим підприємством. Власники та користувачі земельних ділянок повинні приймати міри проти забур’янення та ліквідовувати борщівник Сосновського.

Таким чином, громадяни  у сфері благоустрою зобов’язані укладати самостійно договори на вивезення відходів та своєчасно оплачувати за їх вивезення.

          Підприємства, установи та організації, фізичні особи-підприємці у сфері благоустрою зобов’язані укладати договори з підприємством, яке здійснює вивезення сміття (в тому числі ТПВ, негабаритних, будівельних, харчових та інших).

Відсутність договору на вивезення побутових відходів у громадян, фізичних-осіб підприємців, на підприємствах, установах і організаціях є порушенням «Правил благоустрою території населених пунктів Пасічнянської територіальної громади Надвірнянського району Івано-Франківської області».

 Згідно з ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 -1360 грн.), на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Тобто, законною підставою для притягнення до відповідальності є відсутність договору на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця, оскільки це порушення Законів України «Про управління відходами», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», «Правила благоустрою території населених пунктів Пасічнянської територіальної громади Надвірнянського району Івано-Франківської області».

Тому, повідомляємо про необхідність та обов’язковість укладення договору на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів з КП «Лісовик», яке знаходиться за адресою с. Зелена, уч. Хрипелів 1, другий  поверх. Контактний тел. 0989700236 щодо консультації для укладання договорів по вивезенню ТПВ.