Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Дотримання вимог при використанні пестицидів під час весняно-польових робіт

У зв’язку з початком весняних польових робіт Надвірнянський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує суб’єктам господарювання про відповідальне ставлення до організації та проведення робіт, пов’язаних із використанням засобів захисту рослин – пестицидів і агрохімікатів та попереджає, що під час проведення робіт пов’язаних із використанням пестицидів і агрохімікатів потрібно дотримуватися певних вимог:

 1. До робіт з пестицидами допускаються тільки особи, які пройшли спеціальну підготовку та мають допуск до даних робіт;
 2. Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми кратність обробок повинні відповідати» Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»;
 3. Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних с/г угідь про строки та методи застосування пестицидів.
 4. Категорично забороняється приготування робочих розчинів пестицидів в безпосередньо у полі без засобів механізації.
 5. Зона санітарного розриву від населених пунктів тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за с/г культурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м. , при шланговому і гербігації  дощуванням – 300 м.

Застосування авіаційним методом:

 1. Авіаційним методом можуть бути застосовані тільки ті препарати , які включені до

 « Переліку пестицидів, дозволених  до авіаційного застосування в Україні».

 • Заплановані для авіаційних обробок с/г та лісові угіддя повинні бути занесені на карти – схеми землекористування.
 • Необхідно суворо дотримуватися санітарно – захисних зон :
 • 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;
 • 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання , місць випасання домашніх тварин,  об’єктів природного заповідного фонду.
 • 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, а також від посівів с/г культур, кі використовуються в їжу без термічної обробки, садів виноградників і місць проведення інших с/г робіт

Захист бджіл від хімічного токсикозу:

Згідно ст.. Закону України « Про бджільництво» сільгоспвиробники які застосовують хімічні засоби захисту рослин під час цвітіння медоносних рослин,  зобов’язані не  пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це пасічників , пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ письмовим повідомленням , а також по радіо чи через місцеву пресу.

Чітке дотримання регламентів застосування пестицидів, виконання вимог санітарних правил- забезпечує не тільки захист рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, але й охороняє здоров’я населення і довкілля.