Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Дві світлини – спільна історія

«Здавалося, якою спільною історією можуть бути об’єднані ці дві світлини»- спитаєте ви. На перший погляд нічим, але коли заглибитись в історію села Пасічна – дізнаємось чимало цікавого.

…Згідно з переписом населення 1900 року в с. Пасічна на той час проживало 174 поляки (загальна чисельність жителів с.Пасічної на той час становила 3130 осіб), і за віросповіданням вони були римо-католики, тому в Пасічній в 1912 році було розпочате будівництво костелу (фото 2), яке тривало до 1936 року. На час завершення будівництва римо-католицького костелу в Пасічній уже мешкало 376 поляків (українців було 3700, євреїв 120, а німців 60).

…По закінченні другої світової війни поляки виїхали з села і залишили римо-католицький костел, і в ньому ще за часів радянської влади були відправлені три Служби Божі.

Після цього, за наказом комуністичної влади, костел закрили а його будівля була розібрана. Земельна ділянка, на якій був побудований костел зображена на світлинах 4-8. Якщо добре придивитися, то з дороги можна побачити фрагменти фундаменту костелу.

Частину будівельних матеріалів, за твердження старожилів Пасічної, вивезли в село Назавизів, і з них побудували в цьому селі клуб, а решту матеріалів, у першій половині 50-их років минулого століття, використали для добудови хати-читальні (будівлю читальні почали зводити ще в 1938 році), яка після добудови в 1947 році отримала назву сільський клуб (фото 3). Із 60-х років і дотепер у приміщенні клубу знаходиться і сільська бібліотека.

Пасічнянський сільський клуб та бібліотека, які зі створенням Пасічнянської територіальної громади входять до закладів культури Пасічнянської сільської ради, як культурно-просвітницькі осередки села, спрямовують свою роботу на збереження, відродження та розвиток народних традицій та працюють для формування історичної та духовної свідомості, а також сприяють змістовному відпочинку жителів села Пасічна.