Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Імена ще двох полеглих Героїв – ВАСИЛЯ ЗІНИКА та ІВАНА ШПИНТИ увічнені на пам’ятних дошках, встановлених на фасаді будівлі Пнівського ліцею

ВАСИЛЬ ЮРІЙОВИЧ ЗІНИК. Народився 14 січня 1980 року в селі Пнів. Випускник Пнівської ЗОШ I-III ступеня 1997 року. Одружився та проживав у селі Лісна Тарновиця. Захисник України. 43-річний старший сержант Зіник Василь Юрійович, головний сержант управління мотопіхотного взводу, мотопіхотної роти, мотопіхотного батальйону, помер внаслідок отриманих травм під час ведення бойових дій з російським окупантом в Дніпропетровській області в клінічній лікарні ім. Мечникова 4 березня 2023 року. Похований на цвинтарі села Лісна Тарновиця.

ІВАН ІВАНОВИЧ ШПИНТА. Народився 7 липня 1980 року. Народився в селі Пасічна, проживав з сім’єю в селі Мозолівка Пнівського старостинського округу. Навчався в Пасічнянському ліцею. Захисник України. Молодший сержант 1 стрілецького відділення, 3 стрілецького взводу, 4 стрілецької роти, 102-ої окремої бригади територіальної оборони ім. Дмитра Вітовського. Загинув в бою за Батьківщину в населеному пункті Дорожнянка Запорізького напрямку.

На урочистому посвяченні пам’ятних дощок Василю Зінику та Івану Шпинті, яке відбулося 23 травня в День Героїв, були присутні рідні, друзі, односельчани загиблих, педагоги та учні Пнівського ліцею, керівники громади, працівники освіти і культури, апарату Пасічнянської сільської ради, Пнівського старостинського округу.

Освятили пам’ятні знаки загиблим та відправили поминальний молебень священники церкви «Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці» с. Пнів, святі отці Микола Костик та Ярослав Онуфрак.

Зі словами вдячності до родини загиблих воїнів звернувся староста Пнівського старостинського округу Василь Гладиш. «Ці пам’ятні дошки будуть нагадувати нашому поколінню, прийдешньому поколінню, про жахіття цієї війни, про загиблих хлопців, про сльози матерів. І сьогодні хочеться подякувати матерям за те, що вони виховали своїх діточок патріотами країни та схилити голови перед матерями, дружинами загиблих»- зазначив сільський староста.

Чину посвячення пам’ятних дощок Воїнам, та відзначенню Дня Героїв України, був присвячений пам’ятний захід в якому взяли участь вчителі а учні Пнівського ліцею.

Патріотичні пісні та вірші, присвятили пам’яті наших мужніх воїнів ведучі патріотичного заходу, учнівський хор Пнівського ліцею, читець Сашко Крошков та внучка загиблого Героя, пнівчанина Василя Крамара.

Завершився захід, приурочений посвяченню пам’ятних дощок загиблим воїнам та відзначення Дня Героїів спільним виконанням Державного Гімну.

… Василь Зіник, Іван Шпинта, а також Степан Тацяк, Назар Питлюк, Василь Космірак, Василь Крамар, меморіальні дошки яким були встановлені та освячені раніше, з цих пам’ятних таблиць щодня зустрічатимуть і проводжатимуть поглядом учнів та працівників ліцею та будуть нагадувати кожному з нас, що вони поклали життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні та виховували патріотів своєї держави. А наш святий обов’язок – завжди пам’ятати подвиг Героїв. Бо завдяки їм і побратимам, які сьогодні боронять нашу державу, ми маємо можливість працювати, жити і допомагати українському війську. Вічна пам’ять і слава Героям!»

Слава Україні!

Героям Слава!