Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Інформація щодо надання кредитів: програма “Власний дім”

Програма «Власний дім» розроблена відповідно до Указу Президента України від 27.03.1998 року № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» та діє з метою фінансової підтримки індивідуальних забудовників шляхом надання їм довгострокових кредитів для спорудження індивідуальних житлових будинків та надвірних підсобних приміщень.

Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які підтвердили свою платоспроможність, постійно проживають (або за умови переселення для постійного проживання) в сільській місцевості та працюють на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, в особистих селянських господарствах, що функціонують у сільській місцевості та розташовані у межах району проживання чи суміжних районах, в тому числі громадяни, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (або члени їх сімей у разі призову таких осіб під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період), та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб (далі – індивідуальні забудовники).

Кредит індивідуальному забудовнику надається до 20 років з внесенням за користування ним плати у розмірі 3 (трьох) відсотків річних від суми отриманого (неповернутого) кредиту на час сплати. Молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка чи дружини не перевищує 35 років) кредит надається до 30 років. Багатодітним забудовникам (троє і більше дітей до 18 років) надається безвідсотковий кредит.

В першу чергу позика надається для завершення раніше розпочатого будівництва житлового будинку.

Надання кредиту здійснюється згідно кредитного договору, що укладається на підставі спільного протокольного рішення Фонду та відповідної комісії територіальної громади. Позичальниками подається до вищевказаних комісій заява, на ім’я голови територіальної громади та відповідні документи, перелік яких додається (додаток).

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту в сумі 400 тис. гривень для спорудження нового житлового будинку, 250 тис. гривень для реконструкції житлового будинку або добудови незавершеного будівництвом житла, 300 тис. гривень для придбання житла та 100 тис. гривень для спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій.

Об’єкти кредитування в сільській місцевості повинні відповідати площі, за яку не стягується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, або не є об’єктом оподаткування відповідно до положень статті 266 Податкового кодексу України, квартира- 60 м2, будинок- 120 м2.

Для забезпечення погашення кредиту позичальник повинен укласти нотаріально посвідчений іпотечний договір нерухомого майна забудовника чи договір поруки.

Надання кредиту проводиться грошовими коштами поетапно, згідно з графіком будівництва, який є складовою частиною кредитного договору. Після завершення окремого етапу будівництва, кредитування наступного здійснюється після підписання двохстороннього акту за участю забудовника та представника Фонду.

Протягом усього фінансування будівництва Фонд здійснює нагляд за виконанням етапів робіт та за цільовим використанням наданого кредиту.

Оплата відсотків за користування кредитом проводиться грошовими коштами щоквартально, починаючи з видачі першої частини кредиту.

Погашення кредиту розпочинається позичальником через два місяці після завершення терміну будівництва, який не повинен перевищувати двох років з моменту отримання першої частини кредиту.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України№ 516 від 17.07.2015 року “Про затвердження змін, що вносяться до Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі”, військовослужбовцям, резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом або військовозобов’язаним (що підтверджується відповідними документами) з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби у особливий період, звільняться від сплати відсотків та нарахувань за прострочені платежі, пені та штрафи на час дії цього особливого періоду.

Позичальник має право на дострокове погашення кредиту та/або внесення плати за користування ним.

До повного погашення кредиту і відсотків за користування ним позичальник не має права продати або передати майнові права на житловий будинок, який будується, третій особі.

Додаток

 1. Заява про надання кредиту на ім’я керівника фонду.
 2. Заява-клопотання на ім”я голови територіальної громади.
 3. Клопотання територіальної громади про надання кредиту.
 4. Довідку про склад сім”ї, місце проживання і наявність підсобного господарства та дохід від нього;
 5. Довідку з місця роботи забудовника і членів його сім”ї із зазначенням доходу, одержаного за 6 попередніх місяців.
 6. Будівельний паспорт на будову.
 7. Інформація надана з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

або органом місцевого самоврядування, про наявність (відсутність) у власності житла.

 1. Висновок про визначення експертної грошової оцінки земельної ділянки.
 2. Висновок про визначення експортної оцінки незавершеного будівництва.
 3. Заява повнолітніх членів сім”ї позичальника про виконання зобов”язань за кредитом,
 4. Заява повнолітніх членів сім’ї позичальника про виконання зобов’язань за кредитом, як фінансових поручителів.
 5. Витяг з Державного земельного кадастру на земельну ділянку, що передається в іпотеку.
 6. Документ, що підтверджує відкриття рахунку в банку.
 7. Протокол комісії територіальної громади та фонду.

При поданні зазначених документів пред’являються документ на право приватної власності на землю, паспорт та довідка про ідентифікаційний код громадянина України.

За довідками звертатись за номером телефону:

(034 2) 78-94-20

(034 2) 78-94-21

Адреса фонду:

м.Івано-Франківськ

вул. С. Бандери, 77 (каб. 209, 210)

е-mail:fondbudif@meta.ua

https://www.facebook.com/fondbudif – інформаційна сторінка Івано-Франківського обласного фонду щодо програми «Власний дім» в соціальній мережі Facebook