Креативно, з творчою іскринкою пройшло в Пасічнянській громаді професійне освітянське свято
Бути вчителем, вихователем, наставником – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям, людяністю. Саме в першу неділю жовтня усі навчальні заклади нашої країни відзначають свято «День працівників освіти».
Головне святкування Дня працівника освіти в Пасічнянській територіальній громаді відбулося а актовій залі Пасічнянського ліцею. Цього року організатори освітянського свята, Управління освіти, культури молоді та спорту Пасічнянської сільської ради, вирішили відійти від традиційних святкувань та організували святковий захід креативно, з творчою іскринкою. Вперше святкова імпреза з нагоди Дня працівників освіти проходила в формі інтелектуального конкурсу «Що? Де? Коли?», натхненником та організатором якого виступив Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда спільно з колективом відділу освіти Управління ОКМС.
Перед стартом інтелектуального конкурсу ведучий святкового заходу, начальник відділу культури УОКМС Олексій Томин запросив до привітального слова Пасічнянського сільського голову Андрія Гунду та начальника відділу освіти, Управління освіти, культури, молоді та спорту Оксану Кричовську.
«Це свято цього року для всіх нас обпалене війною, але попри все ми працюємо і наша праця є важлива, тому що ви, освітяни, є саме тим вказівником для учнів, які мають їм показувати віру в нашу Перемогу, яка є стійка та незламна»- наголосила в своєму виступі, вітаючи педагогічний колектив громади з професійним святом, Оксана Кричовська. Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда та начальник відділу освіти Оксана Кричовська побажали освітянам легкої праці, успіхів, натхнення, миру та достатку.
Сільський голова та очільник відділу освіти нагородили педагогів закладів освіти Пасічнянської громади Грамотами Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради; Департаменту освіти та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА; Пасічнянської сільської ради; Управління освіти, культури молоді та спорту Пасічнянської сільської ради.
Зокрема Грамотою Івано-Франківської ОДА та Івано-Франківської обласної ради «За високий професіоналізм, сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток освіти Івано-Франківщини, та з нагоди професійного свята-Дня працівників освіти» нагороджена ЛІВУН Наталія Анатоліївна, вчитель історії Пнівського ліцею, а Грамоту Департаменту освіти та молодіжної політики Івно-Франківської ОДА «За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, ініціативність, наполегливість у роботі» отримала ПІНАХ Лілія Миколаївна, директор Зеленської початкової школи.
Приємною несподіванкою для освітян були музичні номери, які присутнім на святі педагогам дарували жіночий вокальний колектив «Либідь» та чоловічий вокальний колектив «Grand vocal”. Керівником цих музичних колективів, та керівником хору «Тандем» Пасічнянської громади є вчитель музичного мистецтва Зеленського ліцею Ірина Іванівна Глущук. Тож ще одним приємним сюрпризом для Ірини Глущук було врученням їй Дипломів за успішну участь ввіреного їй хорового колективу «Тандем» у Всеукраїнському фестивалі хорового мистецтва ім. Анатолія Авдієвського «Пісня над Дніпром», в ШОСТОМУ Міжнародному фестивалі-конкурсі народного хорового співу «Над Собом пісня дзвінко лине» та в обласному фестивалі патріотичної пісні «Яворина-2022».
Працівникам закладів освіти Пасічнянської громади, які сьогодні в лавах ЗСУ та Територіальної оборони захищають Україну від окупантів, в подяку за те, що завдяки нашим Збройним Силам можна в домашній обстановці відзначити професійне освітянське свято, і на підтримку бойового духу для всіх захисників України, Олексій Томин присвятив власну пісню «Перемога наша».
У залі панувала урочиста святкова атмосфера. Освітяни із вдячністю приймали нагороди, квіти, слова вітань за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, ініціативу, наполегливість у роботі, за значний внесок на освітянській ниві, тож незчулися як святкування перейшло в інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?».
Участь в інтелектуальних змаганнях, які підготував і провів в стилі та за правилами телевізійної гри сільський голова Андрій Гунда, взяли дев’ять команд, кожна з яких придумала собі назву та мала порядковий номер. Так команда педагогів Черниківської гімназії під №1 мала назву «Рогодзи», під № 2 стартувала команда «Шах і мат» Максимецької гімназії, №3 був у команди «Білі зорі», Білозоринської гімназії, під №4 виступала команда Зеленського ліцею «Зеленські «Джавеліни», , №5 отримала команда «Смарагд» Битківського ліцею, а №6 дістався команді «Освітянський сіяч» Пасічнянського ліцею, №7 був у команди «Ножики», Пнівського ліцею, педагоги початкових шкіл об’єдналися в команду «Калейдоскоп» під №8, а назву «Чомусики» придумали для себе педагоги-вихователі об’єднаної команди закладів дошкільної освіти, яким дістався №9.
Конкурс «Що? Де? Коли?», був поділений на 3 раунди по 12 запитань в кожному раунді. На відповідь на питання була одна хвилина. Заплутані питання, які були простими і водночас складними, цікаві історії про предмети у чорному ящику змусили замислитися над відповідями усіх присутніх.
Атмосфера у актовій залі Пасічнянського ліцею була неймовірною не тільки тому, що це було змагання вчителів, якого в нашій громаді ще не було, учасники інтелектуальних змагань за час тригодинної гри встигли дізнатися для себе багато нового та цікавого .
Усім було цікаво, як закінчиться конкурс, хто ж стане переможцем, тож всі з нетерпінням чекали коли ведучий «Що? Де? Коли?» сільський голова Андрій Гунда оголосить такі довгожданні результати.
Отже за результатами інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» серед педагогів Пасічнянської громади ПЕРЕМОЖЦЕМ з результатом 31 бал стала команда «Ножики» Пнівського ліцею, ДРУГЕ місце з результатом 28 балів посіла команда «Освітянський сіяч» Пасічнянського ліцею, ТРЕТЄ місце з результатом 28 балів заслужено отримала команда «Смарагд» Битківського ліцею. Командам-переможцям інтелектуальної гри сільський голова Андрій Гунда вручив спеціальні призи-фігурки мудрої сови та подякував всім за цікаву та змістовну гру.
Цьогорічне святкування професійного освітянського свята безумовно ввійде в історію Пасічнянської громади як цікаве інтелектуальне змагання вчителів та змістовно проведений час. Педагоги Пасічнянської територіальної громади, щиро вдячні організаторам за таке цікаве змістовне професійне свято та вже висловили побажання щоб традиція проведення святкового освітянського заходу з творчою іскринкою продовжилась і в наступні роки.