Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Освятили меморіальні дошки загиблим воїнам – битківчанам Роману Ломпасу, Івану Дмитруку, Миколі Рогіву

Людська пам’ять – нетлінна і вічна, яка ніколи не згасне, і яка залишає по собі меморіальні дошки про тих, хто своїми грудьми прикривав рідну землю від ворогів.

Дмитрук Іван Іванович. Народився 15. 08. 2003 року. Житель селища Битків. Випускник Битківської ЗОШ 1-3 ступенів 2018 року. Захисник України. Солдат, навідник гірсько-штурмового відділення, гірсько – штурмового взводу, гірсько – штурмової роти. Загинув 23. 04. 2023 року в бою за Батьківщину, поблизу населеного пункту Богданівка Донецької області.

Рогів Микола Васильович народився 2. 09. 1975 троку. Житель селища Битків. Випускник Битківської середньої школи 1990 року. Захисник України. Старший содат, кулеметник 1-ого штурмового відділення, 2-го штурмового взводу штурмової роти. Загинув 05. 05. 2023 року в бою за Батьківщину в населеному пункті Іванівське, Бахмутського району Донецької області.

Ломпас Роман Іванович. Народився 06. 08. 1972 року. Житель селища Битків. Випускник Битківської середньої школи 1987 року. Захисник України. Солдат 110-ї окремої механізованої бригади ім. генерал – хорунжого Марка Безручка. 16.07. 2023 року помер у лікарні від численних поранень отриманих у боротьбі за свободу та незалежність України.

Імена цих мужніх битківчан – Романа Ломпаса, Івана Дмитрука, Миколи Рогіва відтепер навіки записані на меморіальних дошках які встановлені на фасаді будівлі Битківського ліцею, де в різні роки навчалися захисники, поряд з меморіальними дошками Героїв Лютаку Дмитру Анатолієвичу, Мельнику Роману Миколайовичу, Ломпасу Михайлу Михайловичу.

А 23 квітня 2024 року за участі рідних та близьких загиблих воїнів, учнів та вчителів Битківського ліцею, пластунів Станиці «Битків», представників влади громади відбувся пам’ятний захід вшанування пам’яті всіх загиблих в російсько-українській війні жителів Биткова та посвячення дощок Роману Ломпасу, Івану Дмитруку, Миколі Рогіву.

Розпочався пам’ятний захід спільним виконанням Державного Гімну України та хвилини мовчання за загиблими Героями. Ведучі заходу Богдана Бенюк та Надія Ломпас присвятили всім загиблим воїнам поетичні рядки та вірша – Присвяту полеглим битківчанам «Сини України – держави сини», автором якого є вчитель Битківського ліцею, Захисник України Василь Ломпас.

Поминальний молебень за всіма загиблими Героями, та Чин освячення пам’ятних дощок провели священнослужителі селища Битків Володимир Чорноокий та Петро Гедзик. Отець Володимир у своєму зверненні до присутніх на заході просив завжди пам’ятати за наших загиблих Героїв, та завжди складати щиру молитву за упокій. їхніх душ.

Тепер наші Герої з меморіальних дощок щодня зустрічатимуть і провожатимуть своїм поглядом учнів, педагогів, всіх працівників навчального закладу, батьків та односельчан і будуть нагадувати всім, що вони поклали своє життя щоби ми жили в мирній і квітучій Україні. Тож вшанування пам’яті Героїв – наш Святий обов’язок.🇺🇦🇺🇦