Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Пасічнянська громада попрощалася з Захисником України Іваном Шпинтою

23 березня 2023 року на колінах, зі сльозами на очах і пекучим болем у серці, зустріли тіло загиблого Героя, уродженця села Пасічна, молодшого сержанта 102-ої окремої бригади територіальної оборони ім. Дмитра Вітовського, жителя села Пнів Івана Івановича Шпинти, мешканці Пасічнянської громади, який захищаючи нашу Батьківщину від російської орди, загинув в Запорізькій області 20 березня 2023 року від ворожої ракети.

В селі Пасічна, біля будинку, в якому народився та проживав до одруження Іван Шпинта, траурний кортеж із тілом загиблого Героя люди зустрічали «живим коридором» навколішки з запаленими лампадками. Святі отці Олексій Гуляк, Олексій Градюк, Григорій Данчишин біля будинку батьків Івана відправили заупокійну панахиду за загиблим військовослужбовцем Іваном Шпинтою та разом з родиною, близькими, друзями, бойовими побратимами та односельчанами загиблого помолилися за упокій душі Героя.

Опісля траурний кортеж з тілом загиблого військового вирушив в с. Мозолівка до будинку, де разом з дружиною та дітьми проживав загиблий Герой.

А вже 24 березня 2023 року Пасічнянська територіальна громада у жалобі проводжала до місця вічного спочинку гідного сина України, уродженця села Пасічна, жителя села Мозолівка, ШПИНТУ ІВАНА ІВАНОВИЧА, який віддав своє життя за вільну і незалежну Україну.

Прощання з полеглим Героєм відбулося в селі Мозолівка, біля будинку, де загиблий до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну проживав з дружиною та дітьми. Провести в останню дорогу бійця прийшли знайомі, близькі, друзі, однокласники та односельці, керівники громади, бойові побратими, з якими покійний воїн провів останні дні свого земного життя.

Чин похорону провів спільно з священнослужителями Пнівського деканату Коломийської єпархії УГКЦ отець-декан Богдан Михайлина.

«Ми молитовно в сьогоднійшній день єднаємось і молимось за упокій убієнного слуги Божого воїна. Ми молимось за те, що він віддав своє життя за нас, за те що ми тут можемо стояти і молитися. Але ми повинні бути того свідомі, і бути патріотами до кінця»- наголосив у своїй проповіді до жалобної громади отець Богдан.

Поховали Івана Шпинту з усіма почестями під залпи пострілів почесної варти, меодіюДержавного Гімну України на новому кладовищі села Мозолівка. У загиблого захисника залишилися старенька матуся, дружина та двоє неповнолітніх дітей.

Схиляємо голови у шані та безмежній подяці перед загиблим Героєм. Щирі співчуття рідним і близьким відданого захисника України.