Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Порядок звільнення працівника з роботи

Звільнення працівників повинне відбуватися у суворій відповідності до вимог чинного трудового законодавства. Порушення процедури може бути підставою для поновлення працівника на роботі, зміни формулювання причини та/або дати звільнення, виплати грошової компенсації, відшкодування моральної шкоди.

          Так чи інакше, незалежно від підстави звільнення має супроводжуватися виданням роботодавцем наказу, зі змістом якого працівника обов’язково мають ознайомити під підпис.

          Крім того, у день звільнення працівник має повне право:

  • отримати копію наказу про звільнення;
  • вимагати від роботодавця внести запис до трудової книжки та видати її на руки, якщо до того вона зберігалася не у працівника;
  • отримати повний розрахунок із виплатою всіх належних сум від роботодавця.

          Звертаємо увагу, що якщо працівник в день звільнення не працював, розрахунок має бути здійснений не пізніше наступного дня після пред’явлення ним такої вимоги. При цьому про нараховані суми, до яких входить не тільки заробітна плата, а й компенсації та вихідна допомога (за наявності підстав), роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед виплатою. Якщо є спір щодо розміру виплати при розрахунку, роботодавець зобов’язаний своєчасно виплатити суму, з якою він погоджується.

          За законом затримка розрахунку чи видачі копії наказу про звільнення тягне обов’язок роботодавця виплатити працівникові його середній заробіток відповідно за весь час затримки по день фактичного розрахунку чи за весь час вимушеного прогулу (якщо відсутність копії наказу перешкоджало працевлаштуванню).

Сектор Надвірнянське бюро правової допомоги

відділу безоплатної правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД