Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Про посилення охорони ранньоквітучих об’єктів рослинного світу

Державна екологічна інспекція Карпатського округу звертає увагу на посилення заходів охорони та збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу та рослин занесених до Червоної книги України.

Червонокнижні рослини (білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий тощо) приносять естетичну насолоду, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.

Державна екологічна інспекція  України з метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу просить мешканців   не допускати масового знищення ранньоквітучих рідкісних рослин та декоративних (цибулі ведмежої, підсніжника білосніжного, сону чорніючого, вовчеягідника пахучого, конвалії, проліска і т.д.), вживати заходів щодо посилення охорони місць зростання цих видів рослин та видів рослин, занесених до Червоної книги України, у період їхньої вегетації, а також не допускати торгівлю ними в першу чергу – для збереження природного біорізноманіття.

Пам’ятаємо, що кожний, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.

Бережімо природу навколо нас!