Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В Биткові відбувся перший пластовий церемоніал 2023 року для пластунів Станиці «Битків».

День Першої Пластової Присяги – одна з найважливіших акцій у році, яка проводиться у кожному пластовому осередку Національної Скаутської Організації України «Пласт».

Тож середа 19 квітня 2023 року стала святковим днем для пластунів Станиці «Битків» НСОУ «Пласт», які цього дня зібралися в центрі селища Битків щоб відзначити 111-ту річницю з Дня Першої Пластової Присяги, 4 річницю створення Станиці «Битків», та щоб під час урочистого пластового церемоніалу прийняти в свої ряди нових скаутів.

Розпочався пластовий церемоніал, на який завітали керівники Пасічнянської територіальної громади, учні та педагоги Битківського ліцею та жителі селища Битків, з хвилини мовчання за військовими Збройних Сил України та Територіальної Оборони, волонтерами, мирними жителями, а також пластунами-військовими які не зломили своєї присяги, пішли боронити Україну від рашистів та віддали своє життя за незалежність нашої держави.

Благословив пластовий церемоніал, привітав битківських пластунів зі святом та побажав їм бути гідними продовжувачами скаутів – попередників і йти вперед до поставленої мети, настоятель церкви «Успіння Пресвятої Богородиці» селища Битків о. Володимир Чорноокий.

Якомога більше учасників, які будуть прославляти Пасічнянську територіальну громаду на просторах України, побажав Станиці «Битків» НСОУ «Пласт» Пасічнянський сільский голова Андрій Гунда у своєму привітальному слові.

Очільник громади вручив керівнику битківських пластунів Дмитру Андрусяку Сертифікат на придбання скаутського однострою для пластунів Станиці «Битків» з бюджету Пасічнянської сільської ради і відзначив, що битківські пластуни повинні гордо носити звання «пластун» та зробити все, щоб про Пасічнянську громаду знав кожен житель планети Земля.

До привітань доєдналася депутат Івано-Франківської обласної ради 8 скликання, заступник сільського голови Ольга Ганиш. Обласний депутат у своєму виступі зазначила, що виховання дітей та молоді є найкращим шляхом для розвитку кожної людини зокрема та суспільства в цілому, а «Пласт» – це молодіжна організація, яка якраз своєю діяльністю доказує, що на засадах моральних та християнських кожен може бути вихованою та хорошою людиною. Також Ольга Ганиш привітала битківських скаутів з четвертою річницею присяги першого пластуна – битківчанина та побажала керівнику Станиці «Битків» Дмитру Андрусяку та, як теперішнім так і майбутнім пластунам, щоб кожен з скаутів дотримувався своїх обов’язків пластуна, був вірним Богові й Україні, законам Пласту та допомав іншим.

Мирного неба, всіх земних благ, натхнення у пластовій діяльності побажав у привітальному слові керівнику та пластунам селища Битків начальник відділу культури Управління освіти, культури, молоді і спорту Пасічнянської сільської ради Олексій Томин.

Опісля новацький Рій «Соколята» склав заяву вступу до організації «Пласт» ,

а гуртки «Вовки», «Шершні», «Зоряні Лисички» та «Чарівні Фіалочки» отримали до свого складу нових учасників, які сьогодні були іменовані прихильниками.

Також під час пластового церемоніалу пластуни гуртка «Вовки» у кількості трьох осіб склали Пластову Присягу, а до Уладу Пласт Прияту, з відзначенням Хусткою Пласт Прияту, було урочисто прийнято начальника відділу культури Пасічнянськорї сільської ради Олексія Томина.

Завершився перший пластовий церемоніал 2023 року , який зарядив битківських пластунів рядом позитивних емоцій та готовністю до нових вишколів та звершень, спільною молитвою та виконанням Гімну Пласту.