Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В Пасічнянській громаді урочисто вшанували Святого Пророка Іллю

На межі двох мальовничих гірських сіл Пасічна та Зелена знаходиться каплиця освячена в честь Святого Пророка Іллі, одного із пророків Старого Завіту, вшанування пам’яті якого Свята Церква Східного обряду молитовно відзначає щороку 2 серпня.

Каплиця Святого Пророка Іллі збудована на початку сільського цвинтаря с. Пасічна з гірського каменю небайдужими вірянами ще в вісімдесяті роки минулого століття, коли Українська Греко – Католицька Церква знаходилась в підпіллі, а в часи Незалежної України каплицю реконструювали, добудувавши до кам’яної каплиці ще одне приміщення з дерева.

Незважаючи на те, що каплиця знаходиться на межі двох сіл, кожного року на храмове свято Святого Пророка Іллі, щоб помолитися, прославити Бога та попросити Божого благословіння збирається багато віруючих людей з Пасічної, Зеленої та навколишніх сіл.

Вшанування Пророка Іллі в каплиці імені цього святого уже традиційно розпочалося з Урочистої Святої Літургії. Цього року Божественну Літургію очолив настоятель Церкви «Святих Верховних Апостолів Петра і Павла» та Церкви «Святої Параскеви» о. Олег Гуляк, якому співслужили священники Пнівського протопресвітеріату Коломийської єпархії УГКЦ о. Володимир Андрусяк – парох с. Зелена та присілка Фентираль; о. Олексій Градюк – парох села Постоята; о. Григорій Данчишин -парох с. Максимець.

«Сьогодні ми прийшли щоб в черговий раз собі нагадати, що ми маємо горіти любов’ю до Бога, ми маємо завжди відкривати свої уста для того щоб благословляти і проголошувати Божий Закон» – наголосив вірянам під час Святочної проповіді о. Григорій Данчишин, розповідаючи про життєвий шлях Пророка Іллі, який і був тією людиною, що сам горів любов’ю до Бога і вів інших за собою.

Священники та віряни щиро молилися за перемогу українського народу над ворогом, мир в Україні, за наших воїнів, які на передовій, щоб вони живими та здоровими повернулись до рідних домівок, за матерів, дружин – чиї сини, чоловіки та діти захищають нашу землю від окупантів.

Після завершення Літургії о. Олег Гуляк звернувся з подячним словом до вірян, які розділили духовну радість храмового свята та до священнослужителів, що брали участь в Святій Літургії, яким подякував за віддану Богу душпастирську працю, за добре слово та щиру молитву. Отець Олег привітав всіх прихожан з церковним святом Святого Пророка Іллі, побажав всім безхмарного неба, миру, перемоги, Божої ласки, Божої опіки та побажав всім многая і благая літа.

Завершилися святкування мируванням, яке уділив вірянам о. Олег Гуляк та Чином освячення води і окропленням вірян освяченою водою.