Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В Пасічнянській територіальній громаді пройшов семінар-практикум для вчителів початкових класів

26 жовтня в Пасічнянській територіальній громаді вперше відбувся цікавий семінар-практикум для вчителів початкових класів, учасниками якого були педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти Пасічнянської ТГ.

Захід проводила голова методичного об’єднання вчителів початкових класів Пасічнянської ТГ, вчитель Пнівського ліцею Марія Романівна Оліярчук.

Впродовж семінару вчителі працювали над темою «Сучасний урок в контексті Нової української школи. Шляхи, форми і методи удосконалення освітнього процесу. Використання інноваційних технологій на уроках у початкових класах. Інструменти дистанційного навчання»

За планом семінару вчителі проводили майстер –класи та навчалися працювати з Google forms.

Заступник директора Білозоринської гімназії Наталія Петрівна Депутат розповіла колегам про переваги, можливості Google forms та продемонструвала всі етапи створення опитування в Google forms: від утворення назви Google forms, вибору типу та введення запитання, налаштування відповіді на питання, оформлення, попереднього перегляду, налаштування та способи надсилання форми респондентам (учням). Педагог розповіла про види тестів, детально пояснила як створити завдання тесту з одним чи декількома варіантами відповіді, та як опрацьовувати відповіді учнів в Google forms і перевірити готову діагностувальну роботу.

Про методику проведення «Ранкових зустрічей» розповіли директор Зеленської початкової школи Лілія Михайлівна Пінах та вчитель початкових класів Леся Григорівна Зеленчук. Вчителі мали можливість віртуально відвідати майстерню дизайнера з Івано-Франківська Любові Чернікової, дізнатися про дизайнерський одяг, який майстриня в етностилі створює під власним брендом «CHERNIKOVA» що поєднує минуле, сучасне і майбутнє. Учасники семінару об’єднались у групи і виконували роль дизайнерів. Кожна група учасників отримала свої завдання: креативно зав’язати хустку та придумати назву своєму стилю; креативно в молодіжному стилі зашнурувати уявні шнурівки на кросівках; змоделювати в етностилі одяг із запропонованих заготовок; змоделювати дизайнерські сумочки; підібрати із запропонованих зразків одяг та аксесуари до кожної пори року (весна, літо, осінь, зима). З цими завданнями всі педагоги успішно справилися. На завершення ранкової зустрічі педагоги склали цікаву розповідь про один день життя дизайнера.

Про використання методики “Шість цеглинок” (на основі конструктора «Лего»), в Новій українській школі, яка спрямована на розвиток компетентностей учнів початкової школи, колегам розповіла вчитель початкових класів Черниківської гімназії Оксана Ярославівна Онуфрак. Педагог також ,в режимі майстер-класу, продемонструвала учасникам освітнього заходу вправи та ігри-завдання, які спрямовані на розвиток мислення, уяви кожного учня, завдяки яким дитина легко засвоює багато знань, умінь і навичок. Учасники семінару, виконуючи завдання в групах,конструювали, вирішували математичні та мовні вправи, виконували музичні руханки, активно включалися у всі види роботи .

Ще однією цікавинкою семінару-практикуму педагогів початкових класі став майстер-клас від вчителя початкових класів Зеленського ліцею Галини Юріївної Дзебчук про використання в роботі вчителя інноваційної технології складання ментальних карт, які суттєво покращують якість освітнього процесу.

В ході майстер-класу Галина Юріївна розповіла про техніку складання ментальних карт, пояснила алгоритм роботи з ними та з допомогою практичних вправ дала змогу колегам створити власні ментальні карти.

Під час спілкування педагоги обмінялися досвідом з використання інноваційних методів та технологій, новими та цікавими ідеями які в майбутньому вчителі будуть використовувати в подальшій роботі в Новій українській школі.