Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В с. Пнів відкрили сучасну амбулаторію загальної практики сімейної медицини

17 серпня 2021 року, напередодні відзначення 30 річниці Незалежності України, в с.Пнів Пасічнянської територіальної громади, урочисто відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

Сучасна амбулаторія, генеральним підрядчиком будівництва якої виступило Долинське БМО «Райагробуд», побудована в рамках державної програми «Доступна медицина». На будівництво АЗПСМ в с. Пнів скеровано 8 млн 170 тис. гривень (90 % – кошти державного бюджету, 10 % ( 817 тис. грн) – співфінансування з бюджету Пасічнянської сільської ради).

Святковий захід розпочався з виконання Державного Гімну України та урочистого перерізання стрічки.

Опісля ведуча урочистого заходу, художній керівник Пнівського сільського будинку культури Галина Пуканюк, запросила всіх присутніх до загальної молитви за здоров’я всіх працівників новозбудованої амбулаторії. Молитву провели та освятили приміщення АЗПСМ отець-декан Пнівського деканату Коломийської єпархії УГКЦ Богдан Михайлина та адміністратор церкви УГКЦ «Непорочного Зачаття Діви Марії» с. Пнів — о. Микола Костик.

На свято відкриття амбулаторії завітали: Народний депутат України Василь Вірастюк, керівник апарату Івано-Франківської ОДА Ірина Тимчук, в.о. директора департаменту охорони здоров’я апарату Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомбак, голови Надвірнянських районних ради та РДА Олександр Кеніз та Володимир Пасько, голова Пасічнянської територіальної громади Андрій Гунда, директор та заступник директора КП «Пасічнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Оксана Лавринович та Тарас Накладюк та медичні працівники КП «ПНЦПМД», голова Переріслянської територіальної громади Володимир Молдавчук, депутати Івано-Франківської обласної, Надвірнянської районної та Пасічнянської сільської рад, старости Битківського, Зеленського та Пнівського старостинських округів Олег Юрчилюк, Василь Осташук, Василь Гладиш, громадські активісти та жителі територіальної громади.

Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда вітаючи всіх присутніх з такою визначною подією в житті громади зокрема зазначив, що крім відкриття амбулаторії в с. Пнів, до якого наша громада йшла впродовж двох останніх років, відбулася ще одна хороша подія-17 серпня 2021 року був проведений тендер з будівництва АЗПСМ в смт. Битків, яка стане вже третьою амбулаторією нового типу в Пасічнянській ТГ.

«Ми рухаємося до того шляху, щоб жителі нашої громади мали можливість кожного дня прийти до свого сімейного лікаря та обстежитися, адже первинна медицина створена для того щоб пацієнт при обстеженні у лікаря міг виявити хворобу ще на початковій стадії».

Андрій Гунда від імені адміністрації Пасічнянської сільської ради вручив Подяки за вагомий внесок та плідну співпрацю для побудови АЗПСМ в с. Пнів Івано-Франківській ОДА, голові Надвірнянської РДА Володимиру Паську, голові Надвірнянської районної ради Олександру Кенізу, адміністрації КП «Пасічнянський «НЦПМД», підряднику Петру Триніву, комунальному підприємству «Лісовик» та працівникам по благоустрою Пасічнянської ТГ, депутатському корпусу Пасічнянської сільської ради.

Народний депутат України Василь Вірастюк вітаючи всіх з відкриттям в с. Пнів чудової сучасної амбулаторії висловив сподівання, що працівникам в цьому медичному закладі буде працюватися легко та затишно, пацієнтів буде мало, а жителям громади побажав не хворіти та бути здоровими.

До привітань доєдналися інші почесні гості- керівник апарату Івано-Франківської ОДА Ірина Тимчук,

в.о. директора департаменту охорони здоров’я апарату Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомбак,

голова Надвірнянської районної ради Олександр Кеніз,

голова Надвірнянської РДА Володимир Пасько,

директор КП «Пасічнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Оксана Лавринович,

голова Переріслянської територіальної громади Володимир Молдавчук,

громадський активіст, екс-заступник голови Надвірнянської РДА, Богдан Зеленчук,

староста Пнівського старостинського округу Василь Гладиш.

У своїх промовах гості вітали Пасічнянську територіальну громаду з відкриттям амбулаторії, яке відбулося в переддень 30-ї річниці Незалежності України, та бажали медикам нововідкритої медичної установи плідної роботи та задоволених пацієнтів.

Учасники аматорського мистецтва Пнівського сільського будинку культури представили всім учасникам урочистого заходу цікаву та змістовну концертну програму.

Присутнім дарували музичні та гумористичні номери жіночий вокальний колектив «Горлиця»,

учасники дитячої студії «Первоцвіт»,

учасники гуртка художнього читання Мар’яна Гуш, Артур Хащук,

Надія Бойчук, Світлана Микитюк, фіналістка вокального конкурсу «Голос громади-2021» Соломія Жекало.

Після завершення урочистого заходу почесні гості та жителі Пасічнянської територіальної громади, присутні на відкритті амбулаторії, оглянули приміщення закладу охорони здоров’я та поспілкувлися з медичним персоналом.

У новій амбулаторії облаштовані кабінети для сімейних лікарів та лікаря-педіатра, кімнати для персоналу, адмінприміщення, стерилізаційна, маніпуляційна, кабінет для проведення лабораторних аналізів, профілактичних щеплень, пункт щеплення від COVID-19 тощо.

Загалом амбулаторія дуже простора, доступна для людей з інвалідністю (встановлено пандус), укомплектована необхідним обладнанням згідно табеля оснащення, меблями, медичною апаратурою, комп’ютерною технікою для роботи сімейного лікаря, забезпечений доступ до високошвидкісного інтернету для надання телемедичних послуг.

Також АЗПСМ с.Пнів забезпечена медикаментами для надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, засобами індивідуального захисту та антисептиками в повному обсязі, облаштований дитячий куток для маленьких пацієнтів,

та за кошти державного бюджету амбулаторії с. Пнів було передано новий автомобіль «Renaut Daster» для невідкладної допомоги.

До слова, в Пнівській АЗПСМ поки що працюватимуть та облуговуватимуть пацієнтів два сімейні лікарі-це Оксана Велка-Максімко, та Ганна Атаманюк, які незважаючи на свій молодий вік вже встигли завоювати авторитет в жителів нашої громади, та дитячий педіатр Христина Залозецька.

В планах адміністрації КП «Пасічнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» -працевлаштувати для надання медичних послуг жителям громади ще двох сімейних лікарів.