Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В селі Зелена відправили в останню путь загиблого Героя Василя Шпинту

17 квітня, в селі Зелена Пасічнянської громади провели в останню путь загиблого Героя Василя Шпинту, який загинув 7 квітня 2022 року під час обстрілу, на полі бою, звільняючи свою рідну землю від російських окупантів.

Василь Шпинта народився 27 травня 1993 року в с. Зелена Надвірнянського району. Після закіінчення дев’яти класів продовжив навчання в Богородчанському професійно-будівельному ліцеї, після закінчення якого працював в Надвірнянському кар’єрі зварювальником, електриком, водієм- оператором великогабаритного самоскида. 6 березня 2022 року Василь Шпинта добровольцем відправився захищати рідну землю від російської окупації. Через місяць, 7 квітня 2022 року, хоробрий воїн загинув від кулі ворога під час обстрілу на полі бою, як герой.

17 квітня 2022 року на подвір’ї рідної домівки воїна Василя Шпинти зібралися сотні людей: рідні, близькі, друзі, знайомі, військовослужбовці, бойові побратими, небайдужі земляки та жителі навколишніх сіл, представники районної влади та керівники громади, які прийшли провести в останню путь загиблого Героя та вклонитися його мужності й відвазі.

Чин похорону загиблого Героя звершив у с. Зелена Преосвященний Владика Василій Івасюк, якому співслужили протопресвітер Пнівського протопресвітеріату отець-мітрат Богдан Михайлина та священники Пнівського протопресвітеріату Коломийської єпархії УГКЦ.

Звертаючись до присутніх, Владика Василій зазначив: «З вдячністю ми нині спогадуємо служіння покійного Василя Шпинти нашому українському війську, нашому народові, його витривалість, боротьбу за свободу українському народу. Ми нині запевняємо наші щирі молитви, співчуття за загиблим Василем і розділяємо те горе разом із родиною. Вручаємо душу загиблого на війні Василя, односельчанина нашого, побратима, безмежному Божому милосердю і супроводжуємо в останню путь прощальною молитвою. І хай добрий світлий спомин про захисника України Василя Шпинту назавжди залишиться у пам’яті рідних побратимів, всіх тих хто знав його, любив, шанував. Господи прийми душу воїна Василя, дай йому вінець правди та нагороду в Царстві Божому».

Владика Василій щиро подякував батькам за те що добре, в патріотичному дусі, виховали свого сина, який віддав найдорожче-своє життя,за Україну, за кращу долю нашої держави, і це є прикладом для наслідування майбутнім поколінням.

Рідним селом українського воїна на плечах пронесли бойові побратими та бійці територіальної оборони. У скорботі, схилившись на коліна, односельчани проводжали в останню путь загиблого Героя.

Поминальну службу за покійним було відправлено в церкві «Святого Димитрія» с. Зелена.

Поховали Василя Шпинту із військовими почестями на сільському кладовищі, де земний спочинок знайшов воїн УПА, політв’язень радянських тюрем і концтаборів, Член Головного проводу КУН, голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук.

У ці гіркі хвилини щиро поділяємо горе сім’ї, разом із всією громадою схиляємо голови у глибокій скорботі. Висловлюємо щире співчуття близьким і рідним покійного. Світла пам’ять про мужнього воїна, борця за волю та Незалежність України, добру людину, назавжди залишиться в наших серцях.Вічний спокій його душі.Вічна Пам’ять та вічна Слава Герою!