Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Володимира Михайлюка, загиблого військовослужбовця з села Пасічна, посмертно нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Указом Президента України №643/2022 молодшого лейтенанта, командира танкового взводу танкової роти, уродженця та жителя Пасічна Володимира Миколайовича Михайлюка, який героїчно загинув 1 серпня 2022 року при виконанні бойового завдання поблизу населеного пункту Семигір’я Донецької області, посмертно нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

В актову залу Пасічнянського ліцею, на захід вшанування пам’яті полеглого Героя Володимира Михайлюка, 28 березня 2023 року зібралися родичі, сусіди та друзі загиблого військовослужбовця, командир та бойові побратими танкового взводу, в якому воював Володимир Михайлюк, керівники громади, працівники Надвірнянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, вчителі та учні Пасічнянського ліцею.

«Починаючи з 2014 року Володимир Михайлюк сміливо пішов в бій, не задумуючись, за волю і незалежність нашої України. Коли настала війна 2022 року він теж, не задумуючись, пішов на фронт. Але так сталося, на жаль, що наш Герой загинув. Але ми повинні пам’ятати про те, що держава і народ ніколи не забувають своїх героїв. Вони – безсмертні» – наголосив у вступному слові про полеглого військового заступник директора з виховної роботи Пасічнянського ліцею Василь Пристай.

Після спільного виконання Державного Гімну України до родини загиблого Володимира Михайлюка та всіх присутніх звернувся Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда.

Очільник громади в своєму виступі відмітив, що з Пасічнянської територіальної громади з початку нападу росії на Україну, 24 лютого 2022 року, в лави Збройних сил України та територіальної оборони, на захист України, зразу вступило 252 жителі громади, а станом на теперішній час нашу державу від рашистів захищає вже 367 жителів Пасічнянської ТГ. Але, на жаль, за час повномасштабної війни вже загинуло 15 жителів громади, 15 мужніх Героїв. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять всіх загиблих воїнів російсько-української війни.

…Ніколи не міг сидіти в кабінеті, хотів завжди до танків… З другого дня війни пішов зразу в бій… Спочатку Київ, Гостомель, Буча, Ірпінь, потім Харківщина, далі переїзд в Донецьку область… Зранку 1 серпня 2022 року пішли на штурм… Був дуже важкий бій… Було пекло… Володимир Михайлюк вирішив прикрити танком відступаючу піхоту, відійти останнім… На жаль, при відході Володимир загинув… Так з жалем і сумом Дмитро Аніщуков, командир 214 спеціального штурмового батальйону OPFOR, в якому служив загиблий воїн, розповідав про свого бойового побратима Володимира Михайлюка, з яким познайомився за півроку до початку війни,

Командир бойового підрозділу висловив щирі співчуття дружині, сім’ї Володимира Михайлюка, та всій громаді з приводу загибелі військовослужбовця та вручив бойову нагороду, орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, яким згідно Указу Президента України Володимир Михайлюк нагороджений посмертно, дружині загиблого Ганні Михайлюк.

Вірш пам’яті «Прийшла бійцеві нагорода» присвятив своєму колишньому учневі вчитель Пасічнянського ліцею Василь Гусар. Педагог зазначив, що знав загиблого Володимира, як веселого життєрадісного хлопця, який завжди вітався з вчителями при зустрічі.

Сільський голова Андрій Гунда подякував всім присутнім за участь в заході вшанування пам’яті полеглого Героя та відзначив, що всі повинні пам’ятати загиблих воїнів завжди, морально та матеріально підтримувати родини загиблих військових, тому що вони віддали за нас найцінніше – життя.