Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

warcrimes.gov.ua – головна платформа збору доказів злочинів РФ

Офіс Генерального прокурора продовжує виконувати координаційну роль і в умовах воєнного стану. Ми об’єднуємо зусилля правоохоронців, експертів, представників громадських, міжнародних організацій, ЗМІ, журналістів і всіх, хто хоче допомогти й фіксує вбивства мирних громадян та інші міжнародні злочини Російської Федерації на нашій землі.

Так, Офісом Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактами організації представниками влади Російської Федерації та Республіки Білорусь за попередньою змовою групою осіб посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, поєднані з розпалюванням національної ворожнечі, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, ведення агресивної війни, а також порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисними вбивствами.

Для того, щоб уся зібрана інформація згодом змогла бути використана Офісом Генерального прокурора в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та в українських судах, а також під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, її необхідно відповідально і кваліфіковано зібрати і оформити згідно з міжнародно визнаними стандартами. Ці докази також будуть використані Міністерством закордонних справ у Міжнародному суді ООН, Міністерством юстиції в Європейському суді з прав людини.

Вся важлива інформація про міжнародні злочини Російської Федерації має бути акумульована і задокументована правильно.

Для цього вже створено та функціонує єдиний ресурс – warcrimes.gov.ua. Це своєрідний доказовий хаб, з яким працюють всі правоохоронні й державні органи.

На сайті платформи покрокова інструкція для тих, хто передає свідчення про злочини Російської Федерації.

Дотримуючись її, кожен зможе зробити великий вклад у нашу спільну перемогу і на юридичному фронті.

Прокуратура України вже має досвід з розслідування воєнних злочинів країни-агресора.

Прокурори вже протягом тривалого часу використовують спеціальні механізми для правильної консолідації усієї необхідної інформації.

Так, наразі Існує аналітична система 1-DOC, яку ще минулого року презентовано в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи сектору кримінальної юстиції в Україні», наданої Посольством США в Україні.

Ця аналітична система буде інтегрована та синхронізована з ресурсом warcrimes.gov.ua, то дозволить здійснювати аналіз та систематизацію розслідувань воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою використання на національному та міжнародному рівнях.

Крім того, з метою збору, збереження та аналізу інформації, яка може бути використана як доказ у кримінальному провадженні, нами забезпечується формування, облік та постійне зберігання копій (записів) програм і передач, що виходять в ефір телерадіоорганізацій (усіх наявних фото, аудіо, відео матеріалів, будь-яких інших відомостей), в яких зафіксовані дані щодо військової агресії проти України з 24.02.2022, в тому числі відносно цивільного населення.