Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

З 1 серпня в Україні запрацював портал розшуку неповнолітніх “Діти війни”

З 1 серпня в Україні розпочав свою роботу державний портал розшуку неповнолітніх “Діти війни”. Інформаційна платформа допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були незаконно депортовані до Росії.

Інформаційна платформа “Діти війни” має дві основні функції:

  1. інформувати: надавати актуальну та зведену інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни Росії проти України (загиблі, поранені, зниклі безвісти, депортовані), та тих, кого вдалося розшукати і врятувати. Кількісні показники щодня оновлюють правоохоронні органи (Національна поліція та Офіс Генпрокурора), а також Національне інформаційне бюро.
  2. допомагати розшукувати дітей: платформа дозволяє зв’язатися з правоохоронними органами: Національною поліцією України, Офісом Генерального прокурора, а також з Національним інформаційним бюро. Сайтом можуть скористатися батьки загубленої, переміщеної або ж депортованої дитини, та усі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Інформаційно-аналітичну підтримку команді надає проєкт Уряду Канади “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

“Цей портал створено як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації. Інформація, розміщена тут — це наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які армія Росії щодня здійснює проти українського народу”, – додала Дарʼя Герасимчук

За її словами, кількість дітей, які фізично страждають від війни, щодня збільшується. Станом на сьогодні 828 дитини — поранені, 430 — загинули, 262 — зникли безвісти і щонайменше 10764 нелегально депортовані в Росію. Водночас правоохоронці знайшли 7404 дітей, ще 96 — повернули з депортації. За словами радниці, Росія заявляє про 450 тисяч депортованих на територію Росії дітей, яких ніхто не збирається повертати в Україну.