Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Закликаємо жителів Пасічнянської територіальної громади знищувати небезпечну рослину – борщівник Сосновського!

Пасічнянська сільська рада нагадує жителям громади, що знешкоджувати небезпечну рослину зобов’язані всі землевласники і користувачі земельних ділянок, на яких ця небезпечна рослина розповсюджена.

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до ст. 91 та ст. 96 Земельного кодексу України власники земельних ділянок та землекористувачі зобов’язані, зокрема:

а) забезпечувати використання їх за цільовим призначенням;

б) додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля;

в) своєчасно сплачувати земельний податок;

г) не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;

ґ) підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі.

Відповідно до п. 3.10.1 Правил благоустрою території населених пунктів Пасічнянської сільської територіальної громади власники та користувачі земельних ділянок повинні приймати міри проти забур’янення та ліквідовувати борщівник Сосновського.

Більше того, ст. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність (накладення штрафу) за невжиття заходів по боротьбі з бур’янами, а ст. 152 даного Кодексу передбачено

адміністративну відповідальність (накладення штрафу) за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Борщівник Сосновського – небезпечний вид рослин, який в деяких місцевостях став справжнім стихійним лихом, завдаючи відчутної шкоди господарствам на полях, луках та городах. Крім того, ця рослина несе загрозу життю і здоров’ю людей: під час контакту зі шкірою людини викликають важкі дерматити та хімічні опіки ІІ ступеня, а при попаданні в очі може привести до сліпоти. Борщівник має високу здатність до розмноження: одна рослина дає до 100 тис. насінин, які можуть проростати протягом декількох років. Тому в боротьбі з ним дуже важливо не допускати дозрівання й розсіву насіння.

Найкращим методом знищення цієї рослини є скошування молодого борщівника протягом вегетаційного періоду, хоча б два рази, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація та повторне цвітіння. Також цю рослину можна знищувати хімічним методом. Насіння борщівника розноситься вітром і переноситься водою, тому зарості його часто зустрічаються уздовж берегів річок і узбіч доріг.

Чого не слід робити, знищуючи зарості борщівника Сосновського:

скошувати рослини борщівника в період закінчення цвітіння і на початку дозрівання плодів, оскільки це не матиме потрібного ефекту (якщо тільки скошені рослини не будуть тут же спалені, або якось інакше знищені відразу після скошування);

допускати скошування в момент осипання насіння з рослин, бо це сприятиме більшому розповсюдженню рослин;

під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла (найкраще одягнути водонепроникний одяг, бо сік рослин, що ввібрався в одяг, торкається тіла і проникає в нього, якщо не змитий, протягом доби; при попаданні на ці місця сонячного світла (ультрафіолету) буде сприяти утворенню дерматитів за типом опіків);

не можна близько підходити до рослин, або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти тощо.

Попереджайте про небезпечну рослину власних і чужих дітей!

Будьте обережні!