Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

28 липня – День Української Державності

28 липня 2023 року Україна вдруге святкує День Української Державності – державне свято, що відзначається в Україні у День хрещення Київської Русі — України та у день вшанування пам’яті рівноапостольного Князя Володимира Великого— одного із засновників і покровителів нашої державності.

Для українців День Української Державності символізує спадкоємність тисячолітньої історії України, нації і держави. Це — символ неподільності Українського народу і його єдності навколо ідеї сильної держави і віри. Це символ соборності всіх українців і наших земель навколо рідної політичної й духовної столиці — Києва, єдності нашого державного і духовного начал. Святкування Дня Української Державності – це протидія спробі російського агресора привласнити українську історію. державотворення.

Цього року Україна також святкує 1035-ту річницю хрещення Київської Русі, від якої наша країна перейняла культуру, традиції та звичаї. Згідно з «Повістю минулих літ», 988 року Київський князь Володимир Святославич під час Хрещення народу промовив таку молитву: Боже великий, що сотворив небо і землю! Поглянь на новії люди свої! Дай же їм, Господи, узнати Тебе, істинного Бога, як ото узнали землі християнськії, і утверди в них віру правдиву і незмінную. А мені поможи, Господи, проти врага-диявола, щоб, надіючись на Тебе і на твою силу, одолів я підступи його!

Разом із християнством, прийнятим у візантійському обряді, Україна здобула міцне моральне осердя, що надалі в непрості часи і лихоліття оберігатиме її народ. Велич події, здійсненої у 988 році, глибоко закарбувалася у пам‘яті українського народу.

Бережім єдність нині, працюємо разом на перемогу і захищаймо нашу незалежність — це найважливіше сьогоднішнє завдання кожного українця.

Перемоги нам усім та Божої допомоги!