Благодійним концертом на підтримку Збройних Сил України відзначили 410 років заснування села Пасічна
Розпочався урочистий захід, присвячений 410-ій річниці найдавнішої письмової згадки (1612 рік) про село Пасічна, яке зараз є центром Пасічнянської територіальної громади, а з 2021 року має статус найгаршішого українського села, з виконання Державного Гімну України.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять жителів села Пасічна, військовослужбовців ЗСУ Володимира Михайлюка, Олексія Стецюка, та всіх відважних українських воїнів, які для нас стали символом гідності, адже кожний з них вчинив подвиг поставши проти насилля та несправедливості, та віддав своє життя за нову відроджену Україну.
Ведуча урочистого заходу Надія Бойчук знайомила присутніх з багатою історією Пасічної, з її дивовижними краєвидами та визначними місцями, зокрема розповіла про виникнення села, та походження назви села Пасічна. Згідно однії з версій виникнення Пасічної, яка описана в книзі краєзнавця Євгена Луціва «Мандрівки Пасічною» – «в минулому люди вирубували ліси, спалювали їх і на тому місці будували хати. Ці місяця називали «пасіками». Інша версія пов’язує назву з заняттям місцевих жителів бжільництвом». Територія Пасічної починаєтьсяз дільниці «Поле» та закінчується в районі скелі, яка має народну назву «Прощай молодість».
З привітальним словом до присутіх на урочистому заході звернувся Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда. Сільський голова привітав жителів с.Пасічна з важливою історичною датою та висловив надію, що село Пасічна після того, як в 2021 році здобуло статус наймальовничішого села України, зчасом буде прославлене на цілий світ відомими людьми.
Грамотою Пасічнянської сільської ради, за вагомий внесок в розвиток села Пасічна, активну громадянську позицію, патріотизм, а також з нагоди відзначення 410-ої річниці села Пасічна, нагороджений директор Пасічнянського ліцею Роман Садрук.
Також з рук сільського голови отримала заслужені нагороди переможниця пісенного конкурсу «Голос громади-2022», в категорії до 14 років, юна талановита жителька с. Пасічна Ангеліна Пітчук.
Юній співачці, яка до речі є двічі переможницею пісенного конкурсу «Голос громади», (в 2021 та в 2022 рорах), лауреатом та переможцем багатьох інших пісенних всеукраїнських конкурсів, очільник громади побажав не зупинятись на досягнутому, продовжувати підкоряти мистецькі висоти та надалі прославляти своє село та Пасічнянську громаду на цілий світ. Так як результати двох успішно проведених пісенних конкурсів «Голос громади» дали високий результат та виявили в громаді багато талановитих співаків та співачок, було прийняте рішення продовжувати проведення пісенного конкурс,у який відбудеться в Пасічнянській громаді наступного року та буде мати назву «Голос гір».
Мужнім захисникам України присвятили музичні композиції новостворений чоловічий вокальний колектив “Grand voice” Пнівського сільського будинку культури, директор Битківського селищного будинку культури Олександр Герелюк,
учасниця аматорського мистецтва Пасічнянського сільського клубу, переможниця пісенного конкурсу «Голос громади-2021», «Голос громади-2022» в категорії до 14 років Ангеліна Пітчук,, учасниця аматорського мистецтва Битківського селищного будинку культури, переможниця пісенного конкурсу «Голос громади-2022» в категорії від 14 років Марія Дмитрук.
В урочистому заході з нагоди 410 років с. Пасічна взяли участь відомі артисти телефестивалю “Галицький шлягер”- Народний артист України Ярослав Борута, Заслужена артистка України Квітослава Гіга, Гурт «Гальорка бенд», Віта Котик, Марина Романюк, Діана Дяків, Даніель Добромільський, та поетеса, ведуча концертної програми Уляна Мандзюк, які представили глядачам благодійну концертну програму на підтримку Збройних Сил України «Захистимо Україну піснею».
Під час урочистого заходу було зібрану на підтримку Збройних Сил України майже 8 тисяч гривень, які передані благодійному фонду “Мистецький храм”, директорм якого є Народний артист України ЯрославБорута, на покупку автомобіля для наших захисників.