У селі Пнів на території Пнівського ліцею 18 квітня 2023 року освятили пам’ятні дошки загиблим чотирьом загиблим воїнам-землякам
Меморіальні знаки Василю Дмитровичу Крамару, Василю Романовичу Косміраку, Назарію Ярославовичу Питлюку, Степану Івановичу Тацяку.розміщено на фасаді будівлі навчального закладу, де колись навчалися українські захисники.
ВАСИЛЬ ДМИТРОВИЧ КРАМАР – народився 7 жовтня 1973 року. Уродженець та житель с. Мозолівка Пнівського старостинського округу. Випускник Пнівської середньої школи 1990 року. Захисник України, солдат, стрілець 4 роти 102 бригади ТРО Збройний Сил України. Героїчно захищав Україну від російських окупантів, загинув в російсько-українській війні 28 червня 2022 року. Похоронений на кладовищі с. Пнів.
ВАСИЛЬ РОМАНОВИЧ КОСМІРАК – народився 7 лютого 1984 року в с. Пнів. Випускник Пнівської ЗОШ I-III cтупеня 1999 року. До початку нападу росії на Україну проживав з сім’єю в м. Буча. Захисник України, солдат, сапер інженерно-саперного взводу 102 окремої бригади ТРО. Загинув в бою за Батьківщину в селі Успенівка Пологівського району Запорізької області 22 липня 2022 року. Похоронений на Алеї Героїв в м. Буча Київської області.
НАЗАРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ ПИТЛЮК – народився 6 вересня 1978 року в с. Пнів. Випускник Пнівської ЗОШ I-III cтупеня 1993 року. Захисник України, молодший сержант, кулеметник стрілецького відділення стрілецької роти 102 бригади ТРО. Загинув в бою за Батьківщину в с. Червоне Пологівського району Запорізької області 5 листопада 2022 року. Похоронений на кладовищі в с. Пнів.
СТЕПАН ІВАНОВИЧ ТАЦЯК – народився 10 листопада 1983 року, випускник Пнівської ЗОШ I-III cтупеня 2008 року. До початку нападу росії на Україну проживав з дружиною Тетяною та двома маленькими дітьми у селі Пнів. Захисник України, солдат, водій 1 аеромобільного взводу, 4 аеромобільної роти, 2 аеромобільного батальйону, 46 окремої аеромобільної бригади. Героїчно захищав Україну, 2 січня 2023 року отримав поранення у Соледарі. Від отриманого поранення помер у лікарні м. Дніпро 16 січня 2023 року. Похоронений на кладовищі в селищі Битків.
Щоб віддати останню шану полеглим воїнам за їхні мужність і жертовність, до Пнівського ліцею зійшлися рідні, друзі, односельчани, керівники громади, працівники Надвірнянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, депутати Пасічнянської сільської ради, військові побратими.
Після того як пролунав Державний Гімн України ведуча пам’ятного заходу Надія Бойчук згадала імена уродженців та жителів Пасічнянської громади, які з перших днів повномаштабної війни України з росією стали на захист рідної держави, але які, на жаль, вже не зможуть обійняти своїх рідних і близьких, адже вони віддали своє життя за волю та Незалежність України.
Це: Дмитро Анатолієвич Лютак, Роман Миколайович Мельник, Михайло Михайлович Ломпас, Борис Іванович Марич, Андрій Іванович Ковальчук, Василь Михайлович Шпинта, Василь Михайлович Габрид, Володимир Іванович Грига, Олексій Петрович Стецюк, Володимир Миколайович Михайлюк, Василь Васильович Накладюк, Назар Ярославович Питлюк, Василь Дмитрович Крамар, Степан Іванович Тацяк, Василь Романович Космірак, Василь Юрійович Зіник, Іван Іванович Шпинта.
У глибокій скорботі хвилиною мовчання всі учасники пам’ятного заходу вшанували пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя за Україну, пам’ять всіх Захисників та цивільних людей які загинули з часу повномасштабного вторгнення.
Спільний мобень за убієнними Героями російсько-української війни провели священнослужителі Коломийської Єпархії УГКЦ отець – мітрат, декан Пнівського деканату Богдан Михайлина та священники церкви Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці с. Пнів святі отці Микола Костик та Ярослав Онуфрак. Чин освячення пам’ятних дощок загиблим воїнам Василю Крамару, Василю Косміраку, Назарію Питлюку, Степану Тацяку, які стали для українців та цілого світу символами мужності та відважності, стійкості та відваги, незламності та милосердності, здійснив отець –мітрат Богдан Михайлина.
Слова співчуття та подяки батькам, родині та найріднішим, за те що виховали мужніх синів та чоловіків, які в тяжкий для України час стали на захист України та віддали своє життя за те, щоб було мирне небо над головами наших співітчизників, висловили рідним та близьким загиблих військовослужбовців отець-мітрат Богдан Михайлина, Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда та староста Пнівського старостинського округу Василь Гладиш. Промовці закликали всіх присутніх завжди зберігати пам’ять про тих героїв, які першими стали на захист Вітчизни, адже вони віддали життя за кожного з нас.
Відважним українським воїнам, кожний з яких вчинив подвиг, віддавши життя за нову відроджену Україну, та мужнім воїнам ЗСУ та територіальної оборони, які в теперішній час боронять Україну від рашистів, присвятили поетичні рядки та пісні-реквієми, пісні-молитви художній керівник Пнівського СБК Галина Пуканюк, чоловічий вокальний колектив Пасічнянської громади «GRAND VOICE”, жіночий вокальний ансамбль Пнівського СБК «Горлиця», директор Битківського СБК Олександр Герелюк, та учасниця аматорського мистецтва Пнівського СБК, дочка захисника України Юрія Пирожука – Анастасія Пирожук.
Після закінчення пам’ятного заходу рідні, близькі, односельчани та побратими полеглих воїнів, схилили голови в пошані та молитвою вшанували загиблих захисників України.
Не поспішайте в спогад відійти,
Спиніть свій час за окрик до безодні!
Хто зна, чи зможем завтра віднайти
Те, що так швидко стратили сьогодні…