Учні музичного відділу Мистецької школи Пасічнянської сільської ради вшанували пам’ять про Героїв Небесної Сотні.
«…Московський терор не зламає нам міць, ніяка війна нас не вдягне в кайдани. Бо ми, українці, земля паляниць».
Велична та свята подія – пам’ять про Героїв Небесної Сотні, борців і воїнів-ангелів, що тримають небо України, зібрала на тематичний урок з музичної літератури учнів першого класу музичного відділу Мистецької школи Пасічнянської сільської ради.
Про боротьбу за свободу та незалежність, яку впродовж багатьох століть з одвічним ворогом – росією вели запорізькі козаки, українські січові стрільці, вояки УПА, Герої Небесної Сотні, а зараз борються наші мужні воїни ЗСУ, повела мову на пам’ятному заході, викладачка з теоретичних дисциплін музичного відділу Наталія Ярославівна Наняк.
Ведуча тематичного уроку пригадала учням ті буремні та трагічні події 10-и річної давності, коли на київському Майдані розпочалися протистояння учасників Революції Гідності та представників режиму тодішнього президента Віктора Януковича. Тоді вдруге, з часів татарської навали 1240 року, в Михайлівському золотоверхому Соборі зазвучали дзвони, які підняли тисячі людей до боротьби. Опісля Собор на довгий час став прихистком та шпиталем для майданівців.
Наталія Ярославівна в своїй розповіді згадала про активістів Майдану, які віддали життя за Україну, за її волю, зокрема про перших активістів Революції Гідності, які загинули від вогнепальних поранень під час сутичок в центрі Києва: вірменина Сергія Нігояна, білоруса Михайла Жизневського, львів’янина Юрія Вербицького, а також студента філософського факультету Прикарпатського університету Романа Гурика.
Викладач мистецького закладу особливо наголосила на тому, що за право бути вільними, за європейський вибір, людьми, які впродовж трьох місяців відстоювали на Майдані свої права і свободи, заплачено високу ціну – від куль снайперів та спецназівців загинуло 107 учасників Революції Гідності та активістів Майдану. Усі вони ввійшли до Пантеону Борців за незалежність України.
Під час тематичного уроку Наталія Наняк провела учням музичний аналіз пісні – реквієму «Пливе кача» під мелодію якої на київському Майдані прощалися з численними полеглими Героями, названих пізніше «Небесною Сотнею». Викладач також познайомила своїх юних вихованців з іншими патріотичними музичними композиціями написаними під час буремних подій на Майдані, які і в теперішній час не втратили своєї актуальності.
«За нашу свободу… за дух український міцний і незламний… за Україну…» підняти прапор боротьби, закликала всіх українців в своєму авторському вірші учениця музичного відділу Мистецької школи Юлія Максимчук.
«Доб’ємося миру у нашій країні, Яка б ціна йому не була. Збудуєм державу нашої мрії, Промовимо всім Україна жива. Ворожих кордонів не буде на карті, А зайде у дім майбуття. І буде свобода, якої ми варті, Щоб зародилося нове життя» – впевнена в перемозі України над російським окупантом юна патріотка Юлія Максимчук.
Доповненням до патріотичного пам’ятного заходу стала виставка тематичних малюнків учнів художнього відділу Мистецької школи – вихованців викладачів Богдани Шпитко та Марії Герилюк.