Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В с. Максимець відкрили та освятили пам’ятну меморіальну дошку Герою ДМИТРУ ВАСИЛЬОВИЧУ ДЗЕБЧУКУ

Дмитро Васильович Дзебчук, який народився 8 листопада 1993 року в селі Максимець Надвірнянського району Івано – Франківської області, до повномасштабного вторгнення росії в Україну проживав з батьками та родиною в селі Стара́ Брику́ля тепер Микулинецької селищної громади Тернопільського району Тернопільської області, захищав Україну в зоні АТО ще у 2014 році, тож з перших днів війни, повернувшись з заробітків з-за кордону, доєднався до лав захисників України та вирушив на фронт. Був старшим радіомінером, гранотометником відділення керованого мінування інженерно-саперної роти групи інженерного запезпечення. Наказом Головкомандувача Збройних Сил України від 10 березня 2023 року Дмитро Дзебчук нагороджений почесним нагрудним знаком «Золотий Хрест». Загинув військовослужбовець ЗСУ Дмитро Дзебчук 30 червня 2023 року під час виконання завдання по захисту України від рашистів. Поховали мужнього воїна 4 липня 2023 року на сільському кладовищі села Хмелівка Тернопільської області з військовими почестями.

Щоб увіковічити спогади про мужнього воїна Дмитра та його подвиг, на фасаді Максимецької гімназії, в стінах якої навчався загиблий військовий, встановили пам’ятну дошку полеглому Герою, а 1 жовтня 2023 року, в величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, в День Захисників та Захисниць України, День Українського козацтва та 81-у річницю створення УПА, на подвір’ї навчального закладу відбувся пам’ятний захід з нагоди відкриття та посвячення меморіального знака загиблому Герою Дмитру Васильовичу Дзебчуку, в якому взяли участь мама загиблого воїна Світлана Дзебчук, бойовий побратим, двоюрідний брат Роман Дзебчук, керівники Пасічнянської громади, педагоги та учні гімназії, рідні, друзі та однокласники Дмитра, жителі Максимця та навколишніх сіл.

Скорботне слово про Героя мовили та спогадами про мужнього воїна поділилися з присутніми:

директор Максимецької гімназії Оксана Михайлюк, педагог – організатор навчального закладу, депутат Пасічнянської сільської ради Наталія Кузюк,

класний керівник воїна Дмитра Дзебчука Віра Глушко,

Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда,

староста Зеленського старостинського округу Василь Осташук,

двоюрідний брат Дмитра Роман Дзебчук,

настоятель церкви «Покрови Пресвятої Богородиці» села Максимець отець Григорій Данчишин.

Всі присутні на пам’ятному заході хвилиною мовчання спом’янули світлу пам’ять полеглого Героя Дмитра Дзебчука та вшанували світлу пам’ять всіх українців, які віддали життя за самостійну Україну. Право відкрити пам’ятний знак надали мамі загиблого Світлані Дзебчук.

Настоятель церкви «Покрови Пресвятої Богородиці» о. Григорій Данчишин відслужив Поминальний молебень за загиблими Героями та освятив пам´ятний знак на фасаді Максимецького ліцею. «Ми просимо про пам’ять про нашого Героя-Воїна Дмитра, який відійшов з земного життя. Адже коли ми пам’ятаємо, коли ми молимося, ми наближаємо той день миру та спокою на нашій землі. Великий та низький уклін батькам, які народили такого сина України, Воїна – Героя, який направду віддав найдорожче –життя, але виконав свій обов’язок перед державою»- мовив в скорботному слові до рідних Дмитра Дзебчука та всіх присутніх отець-парох Григорій Данчишин.

Всі присутні на заході пам’яті активно долучилися до Акції милосердя по збору грошових коштів на потреби Збройних Сил України.

…Допоки ми живі, житиме пам’ять про Героїв. Наш Герой Дмитро Дзебчук з меморіальної дошки щодня зустрічатиме та проводжатиме поглядом учнів, односельчан і нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя за те, щоб ми жили в мирній, квітучій Україні.

Вічна пам’ять та слава Герою!