Сайт працює в тестовому режимі
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

В селищі Битків відкрили перший у Пасічнянській територіальній громаді молодіжний простір

Замість занедбаної старої бібліотеки в Биткові маємо креативний хаб –  простір для проведення дозвілля та естетичного виховання дітей та молоді селища Битків.

Відкриття першого молодіжного простору у Пасічнянській територіальній громаді, створеного на базі Битківської селищної бібліотеки, відбулося 16 грудня, напередодні Дня Святого Миколая, в приміщенні Битківського старостинського округу.

До створення вільного майданчика для молоді, який вдалося реалізувати за кошти обласного бюджету, бюджету Пасічнянської  територіальної громади, долучились представники влади територіальної громади, зокрема Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда, депутат обласної ради Ольга Ганиш, староста Биткіського старостинського округу Олег Юрчилюк, відділ культури громади, зокрема його керівник Олексій Томин, в якого й виникла креативна проект-ідея з створення молодіжного простору, бібліотечні працівники бібліотек громади та працівники благоустрою КП «Лісовик».

«Ми розпочали реформування бібліотечних установ громади з селища Битків і нарешті втілили невелику мрію та відкрили молодіжний простір, в якому можна буде не тільки прочитати книгу, а й займатися дозвіллям. Для цього придбана звукова апаратура, ноутбук, багатофункціональний пристрій, відеопроектор та мультимедійна дошка»- відзначив начальник відділу культури Олексій Томин відкриваючи урочистий захід. «Також згідно програми розвитку культури,  в бюджет громади були закладені кошти на придбання нової літератури, тож до Нового року оновлена бібліотека поповниться новими книгами»-підкреслив очільник відділу культури.

Приміщення молодіжного простору освятив та на плідну роботу поблагословив настоятель церкви  «Успіння Пресвятої Богородиці» селища Битків о. Володимир Чорноокий. «Ми живемо в часі змін, тож бібліотеки в теперішній час повинні притягувати до себе молодь не тільки читанням книг, а й іншими заходами, і похвально що за  ініціативи місцевої влади ми тепер маємо в громаді сучасний бібліотечний дитячо-молодіжний простір»-підкреслив , звертаючись до учасників мистецького заходу отець Володимир.

«Ми з самого початку створення громади намагаємось вносити позитивні зміни в бібліотечну справу, тож челендж «День дарування книги», який був запущений в громаді 14 лютого цього року дав поштовх читачам подарувати бібліотекам книгу (завдяки челенджу бібліотекам громади було подаровано близько 400 книг). Ми також  зберегли в громаді бібліотечну справу і намагаємось її розвивати», підкреслив, звертаючись з привітальним словом до присутніх, Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда. «І в цьому маленькому молодіжному просторі, який створений за рахунок місцевого та обласного бюджету можна буде проводити різні заходи,  а працівникам комфортно працювати»- доповнив свій виступ керівник громади.

На облаштування молодіжного простору, закупівлю, меблів та сучасного обладнання було витрачено 100 тиссяч гривень- 50 тисяч гривень з бюджету громади, а 50 тисяч гривень було виділено з  обласного бюджету за сприяння депутата облради Ольги Ганиш. «Рада, що маю відношення до того, що сьогодні маємо сучасний простір, який оснащений комфортними меблями, красивим фоном із світлин «старого» Биткова та новітніх красивих церков, якісною звуковою апаратурою, комп’ютерним і мультимедійним обладнанням і, звичайно, цікавим кількатисячним різноманіттям книг»- відзначила Ольга Іванівна, вітаючи всіх, хто завітав на мистецький захід, з такою чудовою подією в житті громади.

 За сприяння у розвитку культури бібліотечної справи в громаді Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда та депутат Івано-Франківської обласної ради Ольга Ганиш отримали Грамоти від Управління освіти, культури, молоді та спорту Пасічнянської сільської ради.

До всіх привітань долучився директор Битківського ліцею Ігор Тарасюк та учасники аматорського мистецтва Битківського СБК, які подарували всім гуцульські коломийки.

 Своїми планами щодо роботи молодіжного простору з учасниками мистецького простору поділилась господиня оновленої бібліотеки Марія Брайк. Бібліотекар запевнила, що постарається залучити до молодіжного центру, завдяки сучасним технологіям, побільше відвідувачів, від наймолодших до креативної молоді, з якими будуть проводитись цікаві та змістовні заходи.

 Доповнила свою колегу завідувач бібліотеками Пасічнянської ТГ Надія Осташук, яка в своєму виступі подякувала всім причетним до створення  молодіжного інформаційного центру в нашій громаді, який є першою сходинкою до модернізації бібліотек що входять в Пасічнянську ТГ. «Ми будемо старатися, щоб такі молодіжні центри були і в інших бібліотеках громади  та будемо всіма силами прагнути до цього. Бібліотекарям і бібліотеці бажаю талантів, зустрічей з письменниками, флешмобів, акцій , челенджів, та залучення нових користувачів».

Як відзначив сільський Голова Андрій Гунда, в найближчих планах є модернізація ще трьох бібліотек громади, зокрема в селах Пнів, Пасічна та Зелена, з метою перетворенням цих бібліотек в молодіжні центри відпочинку та дозвілля молоді.

Тож, хай цей простір буде багатим на цікаві заходи і живе спілкування, хай саме тут формуються і розвиваються особистості, виявляються та розвиваються здібності та таланти!

Нехай саме тут охоче проводять своє дозвілля діти і молодь та комфортно і продуктивно працюється працівникам закладів культури громади.